hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  LGS ne zaman? 2020 LGS tarihi netleşti! İşte, son durum

  LGS ne zaman 2020 LGS tarihi netleşti İşte, son durum
  expand

  Corona virüsü tedbirleri kapsamında LGS 2020’nin ertelenip ertelenmeyeceği merak konusuydu. İyi bir liseye yerleşmek isteyen öğrencilerin uzun süredir merak ettiği “LGS ne zaman?” sorusu da böylelikle cevabını bulmuş oldu. Peki, LGS ne zaman? İşte, 2020 LGS tarihi…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Liselere Geçiş Sınavı LGS 2020 sınav tarihi netleşti. Coronavirüs tedbirleri kapsamında birçok sınavın tarihi ertelenmiş ve yeni tarihler duyurulmuştu. Yine aynı şekilde farklı alanlarda alınan tedbirlerle virüsün yayılmasının önüne geçilmişti.

  Covid-19 vakalarında olumlu gelişmelerin yaşanmaya başlanmasının ardındansa normalleşme süreci için adımlar atılmaya başlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirilen son toplantıda alınan yeni kararlar kamuoyu ile paylaşıldı. O kararlardan biri de LGS 2020 ile ilgili oldu.

  LGS 2020 NE ZAMAN?

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Liselere Geçiş Sınavı tarihi ile ilgili yaptığı açıklama şöyle: YÖK sınavı 27-28 Haziran'da LGS 20 Haziran’da Askeri geçiş sınavı 14 Haziran’da açılacaktır. Üniversiteler 15 Haziran’da akademik takvime dönecekler. Kurallara uyulmaması ve salgının yeniden yayılması halinde çok daha sert tedbirlere başvurmak zorunda kalabiliriz.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow