hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB 2020 LGS sonuç tarihi!

  LGS sonuçları ne zaman açıklanacak MEB 2020 LGS sonuç tarihi
  expand

  2020 LGS sonuçları MEB tarafından sınava katılan adayların erişimine açılacak. 1 milyonu aşkın adayın katılım gerçekleştirdiği LGS kapsamında adaylar sorumlu oldukları alanlardan sınava tabi tutulmuştu. Peki, LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 2020 MEB Liselere Geçiş Sınavı sonuç açıklanma tarihi…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen LGS sınavının sonuçları için oldukça kısa bir süre kaldı. 2020 yılında sınava koronavirüs önlemleri ile katılan adaylar sonuçlar için gözünü MEB’den gelecek açıklamaya çevirdi. Peki, sonuçlar hangi tarihte açıklanacak ve nereden öğrenilebilecek?

  2020 LGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  Merkezî Sınav sonuçları 16 Temmuz 2020 tarihinde https://www.meb.gov.tr internet adresinde ilan edilecek. Öğrencilere sınav sonuç belgesi posta yoluyla gönderilmeyecek.

  YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  Üniversite adaylarının katıldığı YKS sınavının sonuç tarihi de belli oldu. 27 Haziran 2020 tarihinde uygulanan 2020-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT), 28 Haziran 2020 tarihinde uygulanan 2020-YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve 2020-YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) sonuçları aynı günde açıklanacak.

  ÖSYM tarafından yapılan duyuruya göre 2020 YKS 28 Temmuz Salı günü açıklanacak. Sonuçlar açıklanmasının ardından ÖSYM Aday İşlemleri Sayfası AİS üzerinden TC kimlik numaraları ve ÖSYM şifreleri ile sonuçlara ulaşabilecekler.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow