hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  2020 LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB LGS sonuç tarihi hangi gün?

  2020 LGS sonuçları ne zaman açıklanacak MEB LGS sonuç tarihi hangi gün
  expand

  2020 LGS sınav sonucu geçtiğimiz haftalarda düzenlenen Liselere Geçiş Sınavı’na katılan binlerce aday tarafından heyecanla bekleniyor. Lise tercihlerinde kullanılacak puanların ortaya çıkacağı sonuçlarla ilgili MEB tarih açıklamasını yapmıştı. Peki, LGS sonuçları ne zaman, hangi gün ve nereden açıklanacak?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  LGS sınav sonuçları için geri sayım sürüyor. Binlerce adayın sınav sonuçlarına ulaşacağı gün için oldukça az bir süre kaldı. Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada sonuçların hangi tarihte erişime açılacağını duyurmuştu. İşte sonuçlarla ilgili detaylar…

  2020 LGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  Merkezî Sınav sonuçları 16 Temmuz 2020 tarihinde https://www.meb.gov.tr internet adresinde ilan edilecek. Öğrencilere sınav sonuç belgesi posta yoluyla gönderilmeyecek.

  YKS SONUÇLARI DA YAKLAŞTI

  Üniversite adaylarının katıldığı YKS sınavının sonuç tarihi de belli oldu. 27 Haziran 2020 tarihinde uygulanan 2020-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT), 28 Haziran 2020 tarihinde uygulanan 2020-YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve 2020-YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) sonuçları aynı günde açıklanacak.

  ÖSYM tarafından yapılan duyuruya göre 2020 YKS 28 Temmuz Salı günü açıklanacak. Sonuçlar açıklanmasının ardından ÖSYM Aday İşlemleri Sayfası AİS üzerinden TC kimlik numaraları ve ÖSYM şifreleri ile sonuçlara ulaşabilecekler.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow