hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  LGS ve YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 2020 YKS sonuç tarihi!

  LGS ve YKS sonuçları ne zaman açıklanacak İşte 2020 YKS sonuç tarihi
  expand

  ÖSYM YKS sonuçları ile üniversite sınavına giren adaylara TYT, AYT ve YDT’den elde ettikleri puanları duyuracak. MEB ise LGS 2020 sonuçları ile sınava katılan adayların sıralamalarını açıklayacak. Peki, MEB ve ÖSYM, LGS ve YKS sonuçlarını ne zaman açıklayacak?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Liselere Geçiş Sınavı ve Yüksek Öğretim Kurumları Sınavları geçtiğimiz günlerde gerçekleşmiş adaylar sonuçlar için geri sayıma başlamıştı. YKS kapsamında TYT, AYT ve YDT olmak üzere üç oturum şeklinde sınav yapılmıştı.

  Sınav günlerinde ise sınırlı sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmış ve böylelikle sınav öncesinde ve sonrasında oluşabilecek olası yoğunluğun önüne geçilmişti.

  LGS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  Merkezî Sınav sonuçları 16 Temmuz 2020 tarihinde https://www.meb.gov.tr internet adresinde ilan edilecek. Öğrencilere sınav sonuç belgesi posta yoluyla gönderilmeyecek.

  2020 YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  27 Haziran 2020 tarihinde uygulanan 2020-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT), 28 Haziran 2020 tarihinde uygulanan 2020-YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve 2020-YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) sonuçları aynı günde açıklanacak.

  ÖSYM tarafından yapılan duyuruya göre 2020 YKS 28 Temmuz Salı günü açıklanacak. Sonuçlar açıklanmasının ardından ÖSYM Aday İşlemleri Sayfası AİS üzerinden TC kimlik numaraları ve ÖSYM şifreleri ile sonuçlara ulaşabilecekler.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow