Lise nakil sonuçları yani LGS 2. tercih sonuçları açıklandı!

Lise nakil sonuçları yani LGS 2. tercih sonuçları açıklandı!

LGS sonuçları ile hayalindeki liseye yerleşemeyen öğrenciler LGS 2. tercihleri yani lise nakil başvuruları ile şanslarını bir kez daha denediler. Tercihlerin sona ermesiyle birlikte gözler LGS tercih sonuçları yani lise nakil sonuçlarının açıklanacağı tarih merak beklenmeye başladı. Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından lise nakil sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ilan edildi. Sonunda beklenen açıklama geldi ve lise nakil sonuçları açıklandı.

LGS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte lise tercihi yapan ancak hayalindeki okula yerleşemeyen öğrenciler, şanslarını LGS 2. tercih yani lise nakillerinde denedi. Tercih tarihinin sona ermesiyle birlikte sonuçların açıklanacağı tarih de merak edilenler arasında ilk sıralara yerleşti. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sonuçların açıklanacağı tarih günler öncesinden belirtilmişti. Nihayet beklenen gün geldi ve LGS 2. tercihleri yani lise nakil sonuçları açıklandı. 


LİSE NAKİL SONUÇLARI SORGULAMA


LGS 1. nakil dönemi tercih sonuçları (LGS 2. tercihleri), MEB'in yayımladığı takvimle uyumlu olarak bugün saat 09.00'da yayınlandı.


LİSE NAKİL SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN


Yerleştirmeye esas ikinci nakil tercih başvuruları 5-8 Ağustos'ta yapılacak. Yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçlarının 10 Ağustos'ta duyurulmasıyla merkezi olarak yürütülen ana yerleştirme süreci tamamlanacak. Her nakil döneminde öğrenciler, her gruptan en fazla 3 (üç) okul tercihinde bulunabilecekler.


Daha sonra hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları alınacak ve 6 Eylül'de yerleştirme süreci tümüyle sona erecek.


Tercih işlemleri, öğrenci ve velisi tarafından "https://e­-okul.meb.gov.tr" internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüğünden gerçekleştirilecek. Tercihler, ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacak.


Yerleştirmeye esas nakil döneminde herhangi bir tercihine yerleşen öğrenci önceki yerleştiği okul hakkından vazgeçmiş sayılacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS