Lise taban puanları ve yüzdelik dilimler açıklandı! İşte LGS tercih kılavuzu

Lise taban puanları ve yüzdelik dilimler açıklandı! İşte LGS tercih kılavuzu

Liseye Geçiş Sınavı – LGS 2019 sınav sonuçları geçtiğimiz Pazartesi günü açıklandı. Sonuçların açıklanmasının ardından Salı günü de önce LGS tercih kılavuzu ardından da lise taban puanları yayınlandı. Tercih yapmak isteyen öğrenciler hem sonuçları hem de yüzdelik dilimlerle lise taban puanlarını araştırıyor. İşte, 2019 LGS tercih kılavuzu…

Liseye Geçiş SınavıLGS 2019 sonuçlarının açıklanmasının ardından lise tercihleri gündemin ilk sıralarına yerleşmişti. Tercihlerle ilgili bekleyiş devam ederken nihayet LGS tercih kılavuzu ve lise taban puanları açıklandı. Öte yandan yüzdelik dilimler de taban puanların açıklanmasıyla birlikte belli oldu. İşte, 2019 LGS taban puanları ve yüzdelik dilimler…


LİSE TERCİHLERİ TABAN PUANLARI


Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında öğrenci alacak okulların kontenjanları ile geçen yılki yüzdelik dilimleri açıklandı.


Bakanlık tarafından, 2019 yılı ortaöğretim kurumları KONTENJAN tabloları ile tercihlerde rehberlik etmek üzere illere göre yüzdelik dilimlerdeki öğrenci sayıları da paylaşıldı. Öğrencilere rehberlik etmek için tercih rehberleri de hazırlandı.


Öğrencilere rehberlik etmek üzere kontenjan tabloları ile 2018'de bu okullara sınavla yerleştirmede oluşan en düşük ve en yüksek yüzdelik dilimler de açıklandı.


Öğrenciler kendi yüzdelik dilimlerini okulların geçen yıl oluşan taban ve tavan yüzdelik dilimleri ile karşılaştırarak tercih edecekleri okullar hakkında fikir edinebilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS