hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Maltepe'de istinat duvarının çökmesine kumlu önlem

  KAYNAK DHA

  Maltepe'e bulunan bir sitenin istinat duvarı yaklaşık 10 ay önce kaymaya başladı. Durumun fark edilmesi üzerine site sakinleri İBB ekiplerine bilgi verdi. Çökme riskine karşı ekipler, istinat duvarının önünü kum ve beton bariyerlerle destek vererek önlem aldı. Alınan önlemin yetersiz kaldığını belirten çevre sakinleri ise tehlikeye dikkat çekti. Bariyer ve kumun kaldırımı kapatmasıyla yolda ilerlemek zorunda kalan yayalar da ikinci tehlike yaşadıklarını belirtti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Maltepe Zümrütevler Mahallesi'de bulunan 400 daireli bir sitenin istinat duvarı yaklaşık 10 ay önce kaymaya başladı. Durumun fark edilmesi üzerine site sakinleri İBB ekiplerine bilgi verdi. Çökme riskine karşı ekipler istinat duvarının önünü kum ve beton bariyerlerle destek yaparak önlem aldı. Çevredeki okullarda okuyan öğrenciler ise beton bariyer ve kumun kaldırımı kapatması nedeniyle yolda ilerlemek zorunda kalıyor. Duvarın saçtığı tehlike kadar yayaların yolda yürümesi de kaza riski doğuruyor.

  Maltepede istinat duvarının çökmesine kumlu önlem

  "BURADA ÇOK KAZA OLUYOR. ÇOCUKLAR YÜRÜRKEN ZORLUK ÇEKİYOR"

  Çocuğunu okuldan alan Evin Deniz, "Buradan yürüyoruz hiç de güvenli değil. Çocuklar buradan geçiyor. Nedenini biz de bilmiyoruz yani. Buranın çatladı duvarı. Yapmadılar. Böyle yarım yamalak bıraktılar. Böyle önlem olmaz ki. Trafik sıkışıyor. Arabayla da gelirken burada çok kaza oluyor. Çocuklar yürürken zorluk çekiyor. Koca çocukları almak zorunda kalıyoruz. Halbuki gelebilirler güvenli olsa. Problem yani. Hep bu yolu kullanıyoruz. 2 tane okul var. Hem ortaokul var hem lise. Bu yüzden küçük oğlumu servise vermek zorunda kaldım. Çünkü yürüyemiyorum bu yoldan" dedi. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "ÇOCUKLAR BURADAN GEÇEMİYOR. ZORLANIYORUZ"

  Okuldan çıkıp evine giden bir öğrenci ise, "Çocuklar buradan geçemiyor. Zorlanıyoruz. Millet buradan geçerken korkuyor. Buradaki duvar biraz kaymış herhalde. Belediye de öyle bir şey yapmış. Çok da koruyucu falan değil. Korkuyoruz." diye konuştu. 

  Alınan önlemle ilgili İBB'den ise açıklama yapılmadı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow