Mandıra Filozofu filminin yönetmeni Müfit Can kimdir?

Mandıra Filozofu filminin yönetmeni Müfit Can kimdir?

Mandıra Filozofu yönetmeni aynı zamanda da başrol oyuncusu Müfit Can, birçoğumuzun zihninde “Ben çalışmaya karşıyım” repliğiyle tanınıyor. Peki, ünlü oyuncu ve yönetmen Müfit Can, nam-ı diğer Mandıra Filozofu kimdir? İşte, Mandıra Filozofu ile ilgili detaylar...

Mandıra Filozofu filmi ve yeni aynı filmdeki “Ben çalışmaya karşıyım” repliğiyle hafızalara kazınan ünlü oyuncu ve yönetmen Müfit Can, hemen her zaman sinemaseverlerin gündeminde ilk sıralarda yer alıyor. Peki, Mandıra Filozofu Müfit Can kimdir? İşte ünlü oyuncu ve yönetmenle ilgili merak edilen detaylar…


MÜFİT CAN KİMDİR?


Müfit Can Saçıntı, nam-ı diğer 5 Mart 1968'te Sungurlu'da dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 1990 yılında Olacak O Kadar Tv programında senaryo yazarlığına başladı. 1996 yılında Aranan Adam isimli şov programıyla kamera karşısına geçti. 1997'de Ersin Pertan'ın Kuşatma Altında Aşk adlı sinema filminin kadrosunda yer aldı. 2010’da Çocuklar Duymasın dizisinin kadrosunda yer aldı ve Mustafa Ali karakteriyle bir fenomene dönüştü. ? ‘Ben çalışmaya karşıyım’ repliğiyle hafızalara kazındı 2012’de ise Seksenler dizisini yönetmeye başladı. 2013’de yılında ilk sinema filmi Mandıra Filozofu’nu yönetti ve aynı zamanda başrollerden birini canlandırdı. 2016 yılında ise “Yaşamak Güzel Şey” adlı sinema filminin hem yönetmenliğini hem de başrolünü üstlendi. 2000 yılında Çiğdem Özdemir ile nikah masasına oturdu, bu evlilikten 2002 doğumlu Duru adında bir kızı var.


MANDIRA FİLOZOFU’NUN KONUSU


2014 yapımı Mandıra Filozofu'nun çekimleri Milas ilçesinin Çökertme Köyü'nde gerçekleştirilmişti. Yönetmenliğini Müfit Can Saçıntı'nın yaptığı ve senaryosunu Birol Güven'in yazarak aynı zamanda yapımcılığını yaptığı, başrollerinde Müfit Can Saçıntı, Rasim Öztekin, Ayda Aksel rol alıyor.


Paraya karşı olan Mustafa Ali, Çökertme Köyünde şehir hayatından uzak yaşamaktadır. Yaşayabilmek için doğanın verdiği imkanların yeterli olduğu felsefesine inanmaktadır. İstanbul’da yaşayan zengin iş adamı Cavit'in, Mustafa Ali’nin arazisini alarak otel yapmak istemesi ile Mustafa Ali’nin hayatı altüst olur.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS