hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Mardin bayram namazı saat kaçta? 2019 Kurban Bayramı namazı saati - Mardin

  Mardin bayram namazı saat kaçta 2019 Kurban Bayramı namazı saati - Mardin
  expand

  Kurban Bayramı 2019 Mardin bayram namazı saati Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından tespit edilip kamuoyuyla paylaşıldı. Cami ve mescitlerde omuz omuza saf tutup bayram namazlarını eda edecek vatandaşlar 2019 Kurban Bayramı Mardin bayram namazı saatlerini araştırıyor. Peki, Mardin bayram namazı saat kaçta kılınacak? İşte il il ve Mardin bayram namazı saatleri...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Mardin bayram namazı saat kaçta? 2019 Kurban Bayramı Mardin bayram namazı saatini araştıran vatandaşlar Arife günü itibariyle bu sorunun cevabını araştırmaya başladı. Her ilde olduğu Mardin ilimizde de bayram namazı saatleri Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından tespit edilip kamuoyuyla paylaşıldı. Peki, Mardin bayram namazı saat kaçta? Merak edilen sorunun cevabını sizler için araştırdık. İşte, detaylar…

  Kurban Bayramı 2019 bayram namazı saatleri tespit edildi. Bayram namazı bilindiği üzere güneşin doğuşuyla birlikte değil bu saatten tam 45 dakika sonra kılınabiliyor. Bunun nedeni ise güneşin doğuşuyla birlikte başlayan ve 45 dakika süren kerahat vaktinde namaz kılınamıyor oluşu… Bu nedenle bayram namazı kerahat vaktinin bitimiyle birlikte eda edilmeye başlanıyor. Peki, Mardin bayram namazı saat kaçta?

  Mardin bayram namazı saati: 06.05

  KURBAN KESERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

  a) Usulüne göre bir kesim yapmış olmak için hayvanın yemek ve nefes borularıyla, iki atardamarından en az birinin kesilmesi gerekir. Bu şekilde yapılan bir kesim sırasında, hayvanın omuriliğinin kesilmesi mekruhtur. Bu konuda etlik kesim ile kurbanlık kesim arasında bir fark yoktur.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  b) Hayvanın canı çıkmadan başının gövdesinden ayrılmamasına özen gösterilmelidir.

  c) Kurban edilecek hayvana acı çektirilmemeli ve eziyet edilmemelidir. Bu nedenle hayvanlar ehil kişiler tarafından kesilmeli ve boğazlama işlemi süratli bir şekilde yerine getirilmelidir.

  d) Çevre temizliği için gerekli tedbirler alınmalıdır.

  f) Hayvanların bir diğerinin kesimini görecek şekilde yan yana bulundurulmamalarına azami özen gösterilmelidir.

  İL İL BAYRAM NAMAZI SAATLERİ İÇİN TIKLAYIN

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow