Masa takvimindeki hataya FETÖ soruşturması

Masa takvimindeki hataya FETÖ soruşturması

Masa takvimindeki hataya FETÖ soruşturması

Darbe girişiminin ardından en ilginç soruşturmalardan biri Antalya'da başlatıldı. Bir firmanın Perge Antik Kentinin fotoğraflarından hazırladığı masa takviminde, darbe girişiminin gerçekleştiği 15 Temmuz'un eksik olduğu fark edilince savcılık vakit kaybetmeden harekete geçti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Antalya'da bir firmanın hazırladığı masa takviminde 15 Temmuz tarihinin eksik olduğunu fark edenler suç duyurusunda bulundu.

Firmanın Müze Müdürlüğü ile birçok firma için hazırladığı takvim, Perge Antik Kenti'ndeki yapı ve heykeller ile 2014'te ortaya çıkarılan Carakalla Çeşmesinin fotoğraflarından oluşuyor. Bu yapılarla ilgili tanıtımlar yer alıyor.

'Üst akıl' iddianameye girdi

Baskı hatası bulunan takvimde Selene Heykeli'nin tanıtımının yer aldığı 15 Temmuz tarihinin olmadığını ve tek hatanın da darbe girişiminin gerçekleştiği bugünde olduğunu fark eden İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkilileri hemen idari soruşturma başlattı ve suç duyurusunda bulundu.

Masa takvimindeki "manidar" gün hatasıyla ilgili yazılı açıklama yapan Kültür ve Turizm İl Müdürü İbrahim Acar, Antalya Müze Müdürlüğü yetkilileri hakkında soruşturma başlatıldığını bildirdi. Acar, baskıyı yapan firma ve grafiker hakkında da Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulduğunu kaydetti.

Ancak takvimdeki hatanın, tabii ki takvimi hazırlayan firma tarafından yapıldığı, sadece Antalya Müze Müdürlüğü'ndeki takvimlerde değil, satıldığı diğer firmalardakilerde de bulunduğu ortaya çıktı.