MEB Mayıs ayı LGS örnek sorularını yayınladı

MEB Mayıs ayı LGS örnek sorularını yayınladı

LGS örnek soruları ile ilgili paylaşımlarını devam ettiren MEB, Mayıs ayına ait soruları yayınladı. Liselere Geçiş Sınavı’na katılacak olan öğrenciler için paylaşılan örnek sorularda 20 sayısal ve 25 sözel olmak üzere 45 soruya yer verildi. İşte Milli Eğitim Bakanlığı’nın hazırladığı LGS örnek soruları ve Haziran ayına ait sorular…

LGS örnek soruları ile ilgili beklenen açıklama geldi. MEB belirli aralıklarla gerçekleştirdiği örnek soruları yayınlama işlemlerini devam ettirdi. Mayıs ayına ilişkin yapılan paylaşımda toplamda 45 soru yer aldı.


LGS 2019 NE ZAMAN?


Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 1 Haziran'da yapılacak Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınava yönelik sekizinci ve son örnek soru kitapçığı yayımlandı.


HANGİ ALANDAN KAÇ SORU?


MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce 1 Haziran'da yapılacak merkezi sınava yönelik sekizinci örnek soru kitapçığında, sayısal testte 20, sözel testte 25 olmak üzere toplam 45 soruya yer verildi.


Genel Müdürlük, 2018 Ekim ayından itibaren her ay öğrencilere yardımcı olmak için örnek soru kitapçıkları yayımlamıştı. Öğrenciler, veliler ve okullar tarafından memnuniyetle karşılandığı belirtilen uygulama, son soru kitapçığının yayımlanması ile bu eğitim-öğretim yılı için tamamlandı.


LGS SAYISAL BÖLÜM SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ...


LGS SÖZEL SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ...


SORULAR NERDEN GÖRÜNTÜLENEBİLİYOR?


Örnek soru kitapçığına, MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün "http://odsgm.meb.gov.tr/" internet sitesinden erişilebilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS