hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  MEB takvimi: 15 tatili ne zaman başlıyor? Yarıyıl tatili kaç gün?

  MEB takvimi: 15 tatili ne zaman başlıyor Yarıyıl tatili kaç gün
  expand

  15 tatil üzerine resmi açıklama... MEB'in eğitim-öğretim takvimine göre 2018-2019'da 15 tatil ne zaman başlıyor, sömestr (yarıyıl) tatili kaç gün olacak? 17 Eylül'de okullar açıldı, aradan 94 gün geçti. Kış tatilini sabırsızlıkla bekleyen öğrenciler ara tatil sorgusu yapmaya devam ederken, Milli Eğitim Bakanlığı gerek öğrencilere gerek velilere tatil konusunda açıklamalarda bulundu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Milli Eğitim Bakanlığı, okullar ne zaman kapanacak sorusuna ara tatil ve haziran ayı üzerinden açıklamalarda bulundu. Okullar 17 Eylül 2018 tarihinde açıldı. Aradan 94 gün geçerken, Milli Eğitim Bakanlığı eğitim öğretim takvimi üzerinden ara tatil ne zaman başlıyor sorusunun cevabı netleşti.

  Ara tatil ne zaman başlıyor, okullar ne zaman kapanıyor?

  Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2019 eğitim öğretim takvimine göre 15 Tatil, 18 Ocak 2019 tarihinde verilecek olan karnelerin ardından başlamış olacak. Sömestr tatili, 3 Şubat 2019 tarihinde sona erecek. Öğrenciler, 4 Şubat Pazartesi günü ders başı yapacak. İkinci kanaat dönemi ise 14 Haziran 2019 tarihinde sona erecek.

  Ara tatil: Başarılı olmanın yolları

  Plan yapın... Öncelikle kendinize bir tatil planı hazırlayın. Tatilde neler yapacaksınız bir düşünün. Neyi ne zaman ne kadar yapacaksınız? Planlayın ve tatilinizi sonuna kadar değerlendirin.

  Dersi bırakmayın... İlk dönem okulda gördüğünüz konulardan eksiklerinizi belirleyip o konulara yoğunlaşın. Yoğunlaşın derken yoğun bir ders çalışmadan bahsetmiyorum korkmayın. Sizi fazla sıkmayacak kadar az, fakat size faydası dokunacak kadar da çok. Bunu siz belirleyebilirsiniz.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kitap okuyun... Kitap okumak anlama kabiliyetinizi, hayal gücünüzü, kültürel bilginizi, fikir yürütme becerilerinizi geliştirir. Aynı zamanda kitap okumak okuldaki başarınıza da olumlu etki edecektir. Bunlardan yoksun kalmak kim ister ki?

  Ailenizle vakin geçirin... Tatilin sizin eve kavuşmasının yanında ailenizle çok güzel vakit geçirmenize ortam hazırladığını unutmayın. Ailenizle sinemaya, tiyatroya, müzeye veya başka bir faaliyete gidebilirsiniz. Annenize yardımcı olabilir, babanızla birlikte oyun oynayabilirsiniz. Artık bunlar sizin hayal gücünüze kalmış.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow