Meclise 10 bin metrekare yün halı alımı için ihale açıldı

Meclise 10 bin metrekare yün halı alımı için ihale açıldı

TBMM ana binasının koridor ve merdivenlerine halı alımı için ihale açıldı. 6 Şubat’ta yapılacak ihaleyle toplam 10 bin metrekare halı alınacak, renk ve desen ise daha sonra belirlenecek. İki ay önce de aynı amaçla ihaleye çıkılmış ve 1 milyon liraya 10 bin metrekare halı alınmıştı.

Meclis’in ilk ihalesi, 21 Ağustos 2017’de yapıldı. Yaklaşık maliyeti 2 milyon 40 bin lira olan ihale, TBMM ana binasına koridor ve merdiven halıları alınması üzerine oldu.


TBMM Genel Sekreteri'nden 'lüks' eleştirilerine yanıt


Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre Yüzde 100 yün halıların rengi ve deseninin idarece netleştirileceği detayı da şartnamede yer aldı. 5 yıl garanti istenen halıların toplamı 10 bin metrekare olarak belirlendi. İhale, toplam 1 milyon 185 bin TL bedelle 14 Eylül’de sonuçlandı.


Meclis Başkanı İsmail Kahraman'ın yeni odası kriz yarattı


Bir ihale daha açıldı


İşin teslim süresi de 100 gün olarak belirlendi. İşi alan firma, yeni halıları döşerken eski halıları sökecek ve Meclis yerleşkesi içinde bu halıları uygun yere taşıyacak. Meclis, bu ihalenin tamamlanmasının ardından, geçtiğimiz günlerde yeni bir ihale daha açtı.


Daha önceki ihaleyle benzer şekilde, yine TBMM ana binada koridor ve merdivenlere halı alımına yönelik ihale, 6 Şubat’ta yapılacak. Toplam 10 bin metrekare olacak halıların deseni ve rengi yine idarece belirlenecek. Alınacak halılar montaj sırasında şeffaf naylonla kaplanacak, tüm halıların montajı tamamlandıktan sonra da naylonlar sökülerek, temizlikleri yapılacak ve halılar idareye temiz olarak teslim edilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS