Meclis'i karıştıran tweet

Meclis'i karıştıran tweet

Meclis'i karıştıran tweet

TBMM'de milletvekillerinin odasının bulunduğu binaya saldırı yapılacağına ilişkin atılan tweet, Meclis'i karıştırdı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

TBMM'de iddiaya göre bir milletvekili danışmanının attığı ileri sürülen "Milletvekili odalarının bulunduğu Halkla İlişkiler Binasına saldırı yapılacağına" ilişkin tweet paniğe neden oldu.

Tweetin cep telefonlarındaki WhatsApp uygulaması üzerinden paylaşılmasıyla milletvekili danışmanları ile görevliler binayı boşalttı.

Yayılan bu haber üzerine güvenlik amaçlı giriş-çıkışların yapıldığı Çankaya Kapısı'nın önüne iki otobüs ile bir iş makinası park edildi.

Meclis'e sadece milletvekillerinin araçlarının girmesine müsaade edildi. 

TBMM Genel Sekreteri'nden açıklama

Bu arada TBMM Genel Sekreteri İrfan Neziroğlu, Meclis kampüsünde normal güvenlik tedbirlerinin her zamankinden daha yüksekte tutulduğunu belirterek, "Bunun dışında herhangi bir olağanüstülük yoktur. Meclis Başkanlığı ve Genel Sekreterliğinin yaptığı açıklamalar dışındakilere itibar edilmesin." dedi.

Neziroğlu, Meclis'in güvenlik nedeniyle boşaltıldığı iddialarına ilişkin AA muhabirinin sorusunu yanıtladı.

Meclis kampüsünde güvenlik tedbirlerinin üst düzeyde tutulduğunu belirten Neziroğlu, şunları söyledi: "Normal güvenlik tedbirlerimizi her zamankinden daha yüksekte tutuyoruz; bunun dışında herhangi bir olağanüstülük yoktur. Olduğunda personeli de bilgilendireceğiz gerekli tedbirleri alma noktasında. Bugün zaman zaman personel tarafından çalışanları paniğe sürükleyecek açıklamalar paylaşılmakta. Bugün bir milletvekilinin danışmanı, ek güvenlik tedbirlerine şahit olup bir tehlike olduğuna dair paylaşım yapmış. Personel de tedirgin oldu. Açıklama yaptık, personele de mesaj ulaştırıyoruz. Meclis Başkanlığı, Genel Sekreterlik dışındaki herhangi bir açıklamaya itibar etmesinler. Çalışanlar da sorumlu davransınlar. Sorumsuz davrananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır."

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Neziroğlu, Meclis'in giriş çıkışlarının güvenlik nedeniyle tek kapıdan yapıldığını ancak binaların boşaltılmadığını, herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını ifade etti.