hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Meclis'i karıştıran tweet

  Meclisi karıştıran tweet
  expand
  KAYNAK DHA

  TBMM'de milletvekillerinin odasının bulunduğu binaya saldırı yapılacağına ilişkin atılan tweet, Meclis'i karıştırdı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  TBMM'de iddiaya göre bir milletvekili danışmanının attığı ileri sürülen "Milletvekili odalarının bulunduğu Halkla İlişkiler Binasına saldırı yapılacağına" ilişkin tweet paniğe neden oldu.

  Tweetin cep telefonlarındaki WhatsApp uygulaması üzerinden paylaşılmasıyla milletvekili danışmanları ile görevliler binayı boşalttı.

  Yayılan bu haber üzerine güvenlik amaçlı giriş-çıkışların yapıldığı Çankaya Kapısı'nın önüne iki otobüs ile bir iş makinası park edildi.

  Meclis'e sadece milletvekillerinin araçlarının girmesine müsaade edildi. 

  TBMM Genel Sekreteri'nden açıklama

  Bu arada TBMM Genel Sekreteri İrfan Neziroğlu, Meclis kampüsünde normal güvenlik tedbirlerinin her zamankinden daha yüksekte tutulduğunu belirterek, "Bunun dışında herhangi bir olağanüstülük yoktur. Meclis Başkanlığı ve Genel Sekreterliğinin yaptığı açıklamalar dışındakilere itibar edilmesin." dedi.

  Neziroğlu, Meclis'in güvenlik nedeniyle boşaltıldığı iddialarına ilişkin AA muhabirinin sorusunu yanıtladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Meclis kampüsünde güvenlik tedbirlerinin üst düzeyde tutulduğunu belirten Neziroğlu, şunları söyledi: "Normal güvenlik tedbirlerimizi her zamankinden daha yüksekte tutuyoruz; bunun dışında herhangi bir olağanüstülük yoktur. Olduğunda personeli de bilgilendireceğiz gerekli tedbirleri alma noktasında. Bugün zaman zaman personel tarafından çalışanları paniğe sürükleyecek açıklamalar paylaşılmakta. Bugün bir milletvekilinin danışmanı, ek güvenlik tedbirlerine şahit olup bir tehlike olduğuna dair paylaşım yapmış. Personel de tedirgin oldu. Açıklama yaptık, personele de mesaj ulaştırıyoruz. Meclis Başkanlığı, Genel Sekreterlik dışındaki herhangi bir açıklamaya itibar etmesinler. Çalışanlar da sorumlu davransınlar. Sorumsuz davrananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır."

  Neziroğlu, Meclis'in giriş çıkışlarının güvenlik nedeniyle tek kapıdan yapıldığını ancak binaların boşaltılmadığını, herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını ifade etti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow