Mehmet Dişli: Hulusi Akar'la aynı akıbete uğradım

  1. Türkiye
Video: Mehmet Dişli: Hulusi Akar'la aynı akıbete uğradım
15 Temmuz <a class="in-news-link" href="/darbe" target="_blank" title="darbe haberleri">darbe</a> girişiminin kritik isimlerinden Mehmet Dişli, Akıncı Üssü davasında savunma yaptı. Dişli, "Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ile aynı akıbete uğrayıp, silah tehdidi ile Akıncı'ya götürüldüm" dedi.

15 Temmuz darbe girişiminin kritik isimlerinden Mehmet Dişli, Akıncı Üssü davasında savunma yaptı. Dişli, "Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ile aynı akıbete uğrayıp, silah tehdidi ile Akıncı'ya götürüldüm" dedi.

FETÖ'nün darbe girişiminin komuta merkezi olan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 486 sanık hakkında açılan davada, darbe girişiminin kritik isimlerinden Ak Parti Milletvekili Şaban Dişli'nin kardeşi eski Genelkurmay Başkanlığı Stratejik Dönüşüm Dairesi Bakanı Tümgeneral Mehmet Dişli savunma yaptı.

Dişli, savunmasında suçlamaları kabul etmediğini belirterek, "Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ile aynı akıbete uğrayıp, silah tehdidi ile Akıncı'ya götürüldüm. Burada Genelkurmay Başkanına sekreterlik yaptım. Ne kimseye aracılık yaptım ne de Genelkurmay Başkanına darbe girişimine katılması için baskı yaptım" dedi.


Mehmet Dişli daha önce de yargılandığı Genelkurmay Çatı Davası'nda savunma yapmıştı.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS