Mehmet Müezzinoğlu: Millet başkan da yapacak

Mehmet Müezzinoğlu: Millet başkan da yapacak

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Birileri 'Muhtar olamaz' dedi. Kendisini çok güçlü gördü ama millet, milletvekili de yaptı, Başbakan da yaptı, Cumhurbaşkanı da yaptı, hiç tereddütünüz olmasın başkan da yapacak" dedi.

AK Parti Gaziantep İl Başkanlığında partililerle bir araya gelen Müezzinoğlu, AK Parti'nin 78 milyon insanın partisi olduğunu, ülke insanının ortak aklının da temsilcisi olmak gibi bir görevinin olduğunu, bunu da kuruldukları günden beri duyarlılıkla yapma gayreti içinde olduklarını söyledi.


İlkelerden vazgeçilmediği sürece halkın hep baş tacı yaptığını ifade eden Müezzinoğlu, şöyle konuştu: "Çok farklı senaryoları hemen hemen hepiniz hatırlarsınız. O gün kurucu genel başkanımıza 'Parti üyesi olamazsın' dediler. Kurucular arasında başörtülüler var diye kapatma davası açtılar. Kendisini 2002 seçimlerinde milletvekili listelerinden çıkardılar 'Sen milletvekili olamazsın' dediler ama biz milletin partisi olma idealimizden o güç odaklarının cümlelerine asla pirim vermedik.


Millet ne isterse o olur dedik. Kurulduğumuz gün 'Biz milletin partisiyiz, millet ne isterse o olacak. Millete inanarak güvenerek siyaset yapan bir parti. Türkiye'de artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak' dedik. Çünkü bu ülkede birileri kapalı kapılar arkasında veya elinde gücü bulunduranlar 'Ben millete neyi ne kadar istersem o kadar veririm' diyen bir anlayışa dedik ki Türkiye'de artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak.


Bu üç temel ilkemizi kurulduğumuz günden beri hep güçlü bir şekilde, sabit ayağımız bu ilkeler üzerinde durdu ama açılabilen diğer pergel ayağımız mazlum ve mağdur milletlere gitti, dünyanın gelişmiş ülkelerine gitti. Ticarete, en uç noktalara gitti. İşte geçtiğimiz hafta Sayın Cumhurbaşkanımızın gittiği ülkelere bakın. Dolayısıyla dünyanın her köşesine gidebilen, her köşesinde bu milletin duruşunu sergileyen, bu milletin medeniyet anlayışını sergileyen bir felsefeyle bu günlere geldik.


Birileri 'Muhtar olamaz' dedi. Kendisini çok güçlü gördü ama millet milletvekili de yaptı, Başbakan da yaptı, Cumhurbaşkanı da yaptı, hiç tereddüdünüz olmasın başkan da yapacak. Çünkü bizim siyasetimiz şahsımız adına bir gün olmadı. Partililerimiz adına da bir gün olmadı. Milletin geleceği, ufku adına oldu. Milletin dertlerini paylaşarak azaltmak, mutluluklarını da paylaşarak çoğaltmak adına oldu."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS