hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Son dakika... Merkez Bankası Şubat 2022 faiz kararı açıklandı! TCMB Şubat ayı faiz kararı ne oldu?

  Son dakika... Merkez Bankası Şubat 2022 faiz kararı açıklandı TCMB Şubat ayı faiz kararı ne oldu
  expand

  Merkez Bankası Şubat ayı faiz kararı 2022 yılının ikinci faiz kararı oldu. TCMB Para Politikası Kurulu toplantısı sonrasında Şubat 2022 faiz kararı duyuruldu. Peki, Merkez Bankası faiz kararı ne kadar, yüzde kaç oldu? İşte TCMB'nin açıkladığı karar...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Döviz kurları ve altın fiyatları gibi birçok ürünü etkilemesi nedeniyle piyasaların gözü her ay Para Politikası Kurulu’ndan çıkacak faiz kararına çevriliyor. Yılın ilk kararında TCMB faizleri sabit seviyede tutmuştu. Bu ay açıklanan Şubat 2022 faizinde ise resmi açıklama geldi. İşte faizlerde son durum…

  MERKEZ BANKASI ŞUBAT 2022 FAİZ KARARI AÇIKLANDI

  TCMB’nin PPK toplantısı şubat ayında 17 Şubat 2022 Perşembe günü gerçekleştirildi. Faiz kararı da aynı gün saat 14:00’te duyuruldu.

  TCMB'den yapılan açıklamaya göre şubat ayı kararı faizlerin sabit tutulması yönünde oldu. Böylelikle faizler yüzde 14'te sabit kaldı.

  Son dakika... Merkez Bankası Şubat 2022 faiz kararı açıklandı TCMB Şubat ayı faiz kararı ne oldu

  Karar sonrasında ilk değerlendirmeler CNN TÜRK canlı yayınında...

  2021 YILINDA FAİZ KARARLARI NELER OLMUŞTU?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  2021 yılında Ocak ve Şubat aylarında faiz yüzde 17’lerde sabit tutulmuş Mart ayında ise 200 baz puan artırılarak yüzde 19’a çıkarılmıştı. Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarındaki toplantılarda ise yeni bir karar alınmadı ve faizler yüzde 19’da sabit tutuldu.

  Eylül ayında ise faizler yüzde 19’dan yüzde 18’e çekildi. Ekim ayında politika faizi 200 baz puan indirilerek yüzde 18'den yüzde 16'ya indirildi. Kasım ayında da faiz indirimini sürdüren TCMB 100 baz puan indirime gitti ve faizleri yüzde 15’e çekti.

  Son olarak Aralık ayında da faizlerin 100 baz puan indirilmesiyle birlikte faizler yüzde 14’e düşürülmüş oldu.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow