Meteoroloji'den Marmara için çok önemli fırtına uyarısı

Meteoroloji'den Marmara için çok önemli fırtına uyarısı

Meteoroloji'den yapılan açıklamada, Marmara'da 'fırtınamsı rüzgar' şeklinde esmekte olan rüzgarın, yarın öğle saatlerinden itibaren kuvvetini artırarak, yer yer 9 (90 km/sa) kuvvetinde, 'kuvvetli fırtına' şeklinde esmesinin beklendiği belirtildi. Vapur yolcularına da dışarıda durmamaları yönünde anonslar yapılıyor.

Katil ağlayan koca çıktı


Oyuncak arabayla ana yola çıktı


Yaşayıp unuttuğumuz İstanbul'dan kareler


Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklama şöyle:

"Batı Karadeniz'in batısı ve Marmara'da fırtınamsı rüzgar şeklinde esmekte olan rüzgarın Salı günü (08.11.2016) öğle saatlerinden sonra kuvvetini artırarak güney ve güneybatı yönlerden (Lodos) 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde fırtına, Marmara'da yer yer 9 (90 km/sa) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir.

Kuzey Ege'de Salı günü (08.11.2016) ilk saatlerden itibaren rüzgarın kuvvetini artırarak, güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde fırtına, yer yer 9 (90 km/sa) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde kuvvetinde fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Güney Ege'de Çarşamba günü (08.11.2016) ilk saatlerden itibaren rüzgarın kuvvetini artırarak, güney ve güneydoğu yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde fırtına kuvvetinde fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Batı Karadeniz, Marmara ve Ege denizindeki fırtınanın, Perşembe günü (10.11.2016) akşam saatlerinde etkisini kaybetmesi tahmin edilmektedir."


Vapur yolcularına bu uyarı yapılıyor


İstanbul’da şiddetini artıran rüzgar nedeniyle vapur sefer hızları düşürüldü. vapur yolcuları dışarıda durmamaları yönünde uyarılırken dalgaların mendirekleri aştığı öğrenildi.


İstanbul'da sabah saatlerinden itibaren etkili olan lodos nedeniyle deniz seferlerinde aksamalar yaşanıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Marmara'da fırtınamsı rüzgar şeklinde esmekte olan rüzgarın Salı günü öğle saatlerinden sonra kuvvetini artırarak güney ve güneybatı yönlerden (Lodos) 6 ila 8 (50-75 kmsa) kuvvetinde fırtına, Marmara'da yer yer 9 (90 kmsa) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

Batı Karadeniz, Marmara ve Ege denizindeki fırtınanın, Perşembe günü (10.11.2016) akşam saatlerinde etkisini kaybetmesi tahmin ediliyor.


İDO ve BUDO seferlerine iptal

Olumsuz hava koşulları nedeniyle İDO ve BUDO'da bazı seferler iptal edildi.


İptal edilen seferler


İDO'dan yapılan açıklamaya göre iptal edilen seferler şöyle;

1830, Bursa-Yenikapı-Kadıköy-Beşiktaş Deniz Otobüsü


1830, Yalova-Tuzla-Kartal-Bostancı Deniz Otobüsü


1845, Bostanci - Yenikapi - Bandirma Deniz Otobüsü


1930, Beşiktaş-Kadıköy-Yenikapı-Bursa Deniz Otobüsü


BUDO'nun iptal edilen seferleri

1900 - İstanbul (Büyükçekmece) - Bursa (Mudanya)


1930 -İstanbul (Kabataş) - Bursa (Mudanya)


1930 -Bursa (Mudanya) - İstanbul (Kabataş)


2130- Bursa (Mudanya) - İstanbul (Kabataş)


2130- İstanbul (Kabataş) - Bursa (Mudanya)


İşte 9 kuvvetindeki fırtınanın etkileri


Beaufort Rüzgar Skalası'na göre, 9 büyüklüğü kuvvetli fırtına anlamına geliyor. Kuvvetli fırtınada yaşanacaklar şöyle anlatılıyor: Zayıf yapılı binalarda hasar meydana gelir. Bacalar yıkılır, kiremitler uçar. Yüksek dalgalar; serpinti ve köpükler rüzgâr yönü boyunca daha yoğun bir hat oluşturur. Dalga tepeleri devrilmeye,yıkılmaya ve yuvarlanmaya başlar. Serpinti görüş uzaklığını etkiler.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS