Meteorolojiden yağış uyarısı

Meteorolojiden yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklada yurdumuzun batı kesimlerinin Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı sistemin etkisine girmesi beklendiği belirtildi.

Yağışların Salı ve Çarşamba günü yurdun değişik bölgelerine kayacağı belirtilen açıklama şöyle:


"Bugün akşam saatlerinden sonra yurdumuzun batı kesimlerinin Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı sistemin etkisine girmesi bekleniyor."


Kurban Bayramı'nda 'hidatik kist' uyarısı


Batı bölgelerde görülecek olan yağışların özellikle salı günü Çanakkale, İzmir ve Manisa çevrelerinde etkili olacağının altı çizildi ve şöyle devam edildi:


"Balıkesir'in batı ilçeleri ile Antalya’nın batı kıyılarında kuvvetli, Aydın ve Muğla ile İzmir’in güney kıyılarında çok kuvvetli ve yer yer şiddetli, Çarşamba günü Kıyı Ege ile Manisa, Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Antalya çevreleri ve Isparta'nın güneyi ile Burdur'un doğusunda kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" denildi.


Adana'da şiddetli yağış


Adana'da öğleden sonra başlayan şiddetli yağış nedeniyle birçok ev ve iş yerini su bastı. Kent merkezinde etkili olan yağış hayatı olumsuz etkiledi. Yağış nedeniyle bazı yolların kapanması nedeniyle araçlar ilerleyemedi. Ev ve iş yerini su basan bazı vatandaşların, kendi imkanlarıyla biriken suları boşaltmaya çalıştığı görüldü. Yüreğir merkezde metrekareye 90 kilogram yağış saptanırken, sıcaklık da 30 dereceden 18 dereceye düştü. Sağanak yağışın akşam saatlerine kadar etkisini sürdüreceği belirtildi.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS