Metin Feyzioğlu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan görüşmesi saat 15.00'te

Metin Feyzioğlu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan görüşmesi saat 15.00'te

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz öncesi gibi davranamam dedikten Metin Feyzioğlu'nu Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul edecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, saat 15.00'te Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nu ve yanındaki ekibini Külliye'de kabul ediyor.

Görüşme öncesi Feyzioğlu, gazetecilere görüşme üzerine açıklamalarda bulundu. Feyzioğlu açıklamasında "FETÖ"nün ülkeye zarar verdiğini ve bu örgütün hep beraber kaldırmaları gerektiğini dile getirdi. Yargıyı ele geçirdiklerini söyleyen Feyzioğlu, darbe girişimini "ülkeyi işgal" olarak gördüklerini ve devletle sımsıkı yanyana olmaları gerektiğini, demokrasi nöbeti ile oluşan Misak-ı Milli ruhunu tekrardan kaybetmemeliyiz açıklamasında bulundu.

Külliye'den önce Adalet Bakanı'na ziyaret

Tüm baro başkanları 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a geçmiş olsun ziyaretine gitmişti. Bu durumdan sonra, Külliye ziyareti için Adalet Bakanlığı referans olarak gösterildi, davet sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan görüşme talebine "evet" cevabı geldi.

Ne olmuştu?

2014 yılında dönemin Başbakan'ı Erdoğan, Danıştay’ın 146’nci yıldönümü dolayısıyla düzenlenen törende konuşan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu’na tepki gösterdi. Feyzioğlu’nun konuşmasını ‘Yanlış konuşuyorsun’ diyerek bölen Başbakan Erdoğan’a ‘Neyi yanlış konuşuyorum sayın Başbakan’ım?’ diye sordu. Bunun üzerine Başbakan Feyzioğlu’na ‘Böyle bir edepsizlik olmaz ki’ diye tepki gösterdi. Konuşması devam eden Feyzioğlu, Başbakan Erdoğan’ın bu sözleri üzerine kürsüden; ‘Edepsizlik yapan ben değilim sayın Başbakan’ dedi.

Daha sonra konuşma metnini okumaya devam eden Feyzioğlu, konuşmasının sonunda ‘Ben edepsizlik yapmadım, kimseye de edepsizlik yapıyorsun demeyi kendime yakıştırmam sayın Başbakan. Çok yapıcı bir konuşmaydı’ dedi. Feyzioğlu’nun bu sözleri üzerine ayağa kalkan Başbakan Erdoğan; ‘Yasal hakkı da yok, ama maalesef biz tüzükle böyle bir şeye söz veriyoruz’ diyerek tepkisine devam etti. ‘Tamemen siyasi bir konuşma yapılıyor ya böyle bir şey olabilir mi?’ diyen Başbakan Erdoğan’ı dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün sakinleştirmeye çalıştığı görüldü. Başbakan, bu sözlerinin ardından salonu terk etti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS