Mevlüt Çavuşoğlu: "PYD arazide ABD'yi satmaya başladı"

Mevlüt Çavuşoğlu: "PYD arazide ABD'yi satmaya başladı"

Anadolu Ajansı'nın editör masasına konuk olan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye ve YPG ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin telefonda kendisine YPG'nin güvenilmez olduğunu söylediğini belirten Çavuşoğlu, "Terör örgütü (PYD) arazide ABD'yi de satmaya başladı. Moskova'da ofisini açtı" dedi.

İşte Mevlüt Çavuşoğlu'nun Anadolu Ajansı'na yaptığı açıklamaların satırbaşları;

"Bizim, Suriye Uluslararası Destek Grubu olarak amacımız Suriye'nin topraklarını birine vermek değil tamamında dönüşümü sağlayarak Suriye'nin toprak bütünlüğünü sağlamaktır.

ABD'nin PYD konusunda ciddi bir çelişkisi var. Bir terör örgütüyle mücadelede bir başka terör örgütüne bel bağlamak çok yanlış.

(Suriye'de IŞİD'le mücadele) Biz başından beri hava operasyonlarının yanında kara operasyonlarının ve her türlü stratejinin uygulanması gerektiğini savunduk

John Kerry telefonda bana YPG'nin güvenilmez olduğunu söyledi. Terör örgütü (PYD) arazide ABD'yi de satmaya başladı. Moskova'da ofisini açtı.


Kerry B planı derken kendilerinin Suriye'yi böleceğini söylemiyor. 'Siyasi çözüm olmazsa Suriye bölünmeye gider' diyor, ki böyle bir risk var."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS