Mevlüt Çavuşoğlu: Kulaklarından tutup getireceğiz

Mevlüt Çavuşoğlu: Kulaklarından tutup getireceğiz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Dışarıdakileri de gidip, getireceğiz, FETÖ'yü de Türkiye'ye getireceğiz, eğer kanun, hukuk varsa Amerika da FETÖ'yü bize verecek. Diğerlerini de getireceğiz kulaklarından tutup getireceğiz" dedi.

Bazı temaslarda bulunmak üzere Antalya'ya gelen Çavuşoğlu, Vali Münir Karaloğlu ile Serik ilçesindeki Çınaraltı Demokrasi Meydanı'nda vatandaşlarınsürdürdüğü "demokrasi nöbeti'ne katılarak destek verdi. Programda konuşma yapan Çavuşoğlu, darbe girişimi gecesi Samsun'da olduğunu ve o gece yaşadıklarını anlattı. Çavuşoğlu, 15 Temmuz gecesi kadınların, çocukların milletin üzerinden tanklarla geçen, helikopterleden her yerde ateş açan, "evladım yapma" diyen kadınlara kurşun sıkan hainlerden hesap sorulacağını bildirdi.


Avusturya'dan Ankara'ya çağrı


'Hepsinin hesabı sorulacak'


Dışarıdaki hainlerden de hesap sorulacağını vurgulayan Çavuşoğlu, "Dışarıdakileri gidip, getireceğiz, FETÖ'yü de Türkiye'ye getireceğiz, eğer kanun, hukuk varsa Amerika da FETÖ'yü bize verecek. Diğerlerini de getireceğiz kulaklarından tutup getireceğiz. Şimdi köprü altlarından, rögarlardan çıkıyorlar. Fare gibi Yunanistan'a kaçtılar, yerin altına girdiler. Nereye girerseniz girin, sizi oradan çıkaracağız ve milletin, şehitlerimizin hesabını sizden soracağız" dedi.


Pakistan için FETÖ önlemi


AB'ye seslendi: 'Kime ders veriyorsunuz?'


Batı'nın darbe karşısındaki tutumuna yönelik eleştirilerini yineleyen Çavuşoğlu, "İnsan hakları, hukukun üstünlüğü, demokrasiyi savunan Avrupa Konseyinin başkanlığını yapmışım. 47 ülkenin meclisinin başkanlığını yaptık, siz kime hesap soruyorsunuz, kime ders veriyorsunuz? Ders vermeye kalkanların hepsine telefonda cevabını veriyorum, hem ağır bir biçimde veriyorum" diye konuştu.


Çavuşoğlu'ndan telefon diplomasisi


'Haddi bil sen önce'


Çavuşoğlu, kimsenin Türkiye'ye ders veremeyeceğini söyleyen Çavuşoğlu, "Bunların asıl derdinin kıskançlık, nefret, İslam karşıtlığı" ifadesini kullandı. AB ülkelerindeki aşırı sağ ve ırkçı hareketlerin yükselişine de değinen Çavuşoğlu, "Sen önce kendi ülkendeki radikalizme çözüm bul, bu senin için de tehlikelidir, insanlık için de tehlikelidir. Sen önce kendi sorununu çöz ondan sonra benim vatandaşlarıma radikal de, haddini bil sen önce" şeklinde konuştu.


'FETÖ ile PKK işbirliği yaptı'


Konuşmasında FETÖ ile PKK'nın işbirliği yaptığını söyleyen Çavuşoğlu, "İçeride de PKK ile omuz omuza, iç içe girdiler. Defalarca da yakalandılar, PKK ile iş birliği içinde olduklarını gördük. PKK'ya devletin sırrını sattılar, PKK'ya yönelik operasyonların detaylarını sattılar bu hainler, o bilgileri verdiler. Hepsi ortaya çıkıyor şimdi, dolayısıyla tüm bunların şebekesini ortaya çıkıyoruz" dedi.
PKK'ya da seslenen Çavuşoğlu, "PKK senin de hesabını gördük, görüyoruz. FETÖ'cüleri nasıl temizliyorsak seni de bu ülkeden temizleyeceğiz, sonuna kadar temizleyeceğiz, kökünü kazıyacağız" diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS