Mevlüt Çavuşoğlu: Suikastın arkasında FETÖ'nün olduğunu biliyoruz

Mevlüt Çavuşoğlu: Suikastın arkasında FETÖ'nün olduğunu biliyoruz

Mevlüt Çavuşoğlu: Suikastın arkasında FETÖ'nün olduğunu biliyoruz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'li mevkidaşı John Kerry ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Çavuşoğlu, hem Türkiye'nin hem de Rusya'nın suikastın arkasında FETÖ'nün olduğunu bildiğini belirtti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Dışişleri Bakanlığı'ndan edinilen bilgiye göre, Moskova'da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

ABD Dışişleri Bakanı Kerry’nin talebiyle gerçekleşen görüşmede, Ankara'da gerçekleştirilen suikast sonucu Rus Büyükelçi Andrey Karlov'un hayatını kaybetmesinden dolayı büyük üzüntü duyduklarını belirten Kerry, Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ile de bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini ve başsağlığı dileklerini ilettiğini kaydetti.

Görüşmede Bakan Çavuşoğlu, yaşanan elim olaydan Türkiye’nin de büyük üzüntü duyduğunu, Rus mevkidaşı ile merhum Büyükelçi Karlov'un cenazesinin Moskova'ya varışını beklemekte olduğunu, hem Türkiye'nin hem de Rusya'nın saldırının arkasında FETÖ'nün olduğunu bildiğini belirterek saldırgan hakkında bilgi paylaştı.

Moskova'da gerçekleştirilen Suriye konulu üçlü toplantının da gündeme geldiği görüşmede Bakan Çavuşoğlu, toplantı sonunda yapılan ortak açıklamanın toplantıda ele alınan temel hususları yansıttığını ifade etti. Görüşmede ayrıca, Bakan Kerry'nin sorusu üzerine Bakan Çavuşoğlu Kıbrıs bağlamındaki son gelişmeler hakkında da muhatabını bilgilendirdi.