hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  MHP Beşiktaş Belediye Başkanı Adayı Av. Serkan Toper kimdir?

  MHP Beşiktaş Belediye Başkanı Adayı Av. Serkan Toper kimdir
  expand

  MHP’de 2 büyükşehir, 12 il ve 41 ilçe belediye başkanı adayı netleşti. Adaylığı kesinleşen isimlerden biri de Avukat Serkan Toper oldu. Beşiktaş’tan belediye başkanı adayı olarak gösterilen Serkan Toper hukukçu olarak tanınıyor. Peki, MHP Beşiktaş Belediye Başkanı Adayı Av. Serkan Toper kimdir?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  MHP’de adaylığı kesinleşen toplamda 55 isim duyuruldu. İkisi büyükşehir olmak üzere 14 ilde ve 41 ilçede aday gösterilecek kişilerin isimleri açıklandı. Beşiktaş’tan belediye başkanı adayı olarak Avukat Serkan Toper seçildi. Toper, 2019 yılındaki yerel seçimde de aynı bölgeden aday olmuştu.

  MHP BEŞİKTAŞ BELEDİYE BAŞKANI ADAYI SERKAN TOPER KİMDİR?

  13.03.1979 yılında Denizli’nin Sarayköy ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Kars-Kagızman’lıdır . Türkbey Efe isminde bir erkek evlat babasıdır.

  İlkokul 1-2-3 sınıfları Sivas-Yıldızeli ilçesinde tamamladıktan sonra ilkokul 4 ve 5. sınıfları, ortaokul ve lise eğitimini İzmir’de tamamladı. 1996 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı ve 2000 yılında mezun oldu. 2002 yılında İstanbul Barosu’na kayıtlı avukat olarak mesleğe başladı. 2002 yılından bu yana serbest avukatlık yapmaktadır.

  Müvekkil ağırlığını şirketler, haberciler, sanatçılar ve müzik adamları oluşturmakla, ceza hukuku , şirket danışmanlığı, İş Hukuku, Ticaret Hukuku, Aile Hukuku, Fikir ve Sanat Eserleri ve de Medya hukuku ağırlıklı çalışmalar yürütmektedir. 2015 /2019 yılları  arasında Milliyetçi Hareket Partisi Spor ve Sanattan Sorumlu İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. Türkiye Tenis Federasyonu Hukuk Kurulu Başkanvekili görevini yürütmektedir. Türk Hukuk Enstitüsü Genel Sekreterliği görevini hali hazırda yürütmektedir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  2019 Yerel Seçimlerinde Cumhur İttifakı MHP Beşiktaş Belediye Başkan adayı olmuştur. Medya Hukuku, Kadına Şiddet, Yeni Anayasa konulu düzenlenen Belediye panellerine konuşmacı olarak iştirak etmiştir. Kurucusu olduğu Ata Hukuk & Danışmanlık 2001 yılından bu yana Ankara-İstanbul-İzmir ve Samsun’da kurulu ofislerle dayanışma içinde müvekkillerine hizmet sunmaktadır.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow