MHP lideri Bahçeli: "Erdoğan’ı Yüce Divan’a gönderirim"

MHP lideri Bahçeli: "Erdoğan’ı Yüce Divan’a gönderirim"

MHP lideri Bahçeli: "Erdoğan’ı Yüce Divan’a gönderirim"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 400 milletvekili istemesi hatırlatılarak ‘Siz 400 vekil alırsanız ne yaparsınız’ sorusuna, “17-25’i harekete geçirir, Yüce Divan binasını temizletir, hâkimlere yeni elbiseler giydirir, Recep Tayyip Erdoğan’ı beklemelerini isterim. Yüce Divan’a gönderirim” yanıtını verdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Hürriyet Gazetesi'nde yeralan habere göre, partisinin Sinop mitingi sonrasında mola verdiği Ilgaz’da kendisini izleyen bir grup gazeteci ile sohbet eden Bahçeli, özetle şunları söyledi:

Sarayı müze yaparız

(MHP beyannamesinin CHP beyannamesine benzetilmesi) Tabii bir haldir. Asgari ücret önemli bir konu. Bütün siyasi partiler ücretin yükseltilmesinden yana tavır koyar. Bu yüksek sesle de koro halinde söylendiği için üç siyasi parti seçim öncesinde bir gün arayla, gündemine aldı bunu. O bakımdan son beyannamelerde hemen hemen bütün siyasi partilerin ortak görüşü haline gelmiştir. Bunu yadırgamamak lazım. Asgari ücreti görmemezlikten gelen bir siyasi parti toplumsal beklentileri, toplumsal sorunları göz ardı ediyor demektir.
(Gelecekte Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile ilgili planınız nedir?) MHP iktidar olduğunda Atatürk ve Cumhuriyet Müzesi haline dönüştürecektir.

Mağrurluğa dönüştü

(Erdoğan’ın Kuran ile miting yapması, Ak Parti’nin başörtülü reklamı) Cumhurbaşkanı’nın Güneydoğu Anadolu’daki bir-iki ilde, Kuran’ı öne çıkarak siyasi üslup kullanması, mütedeyyin Müslümanlar tarafından yadırganmıştır. AKP’ye oy vermiş kardeşlerimiz dahi bu üslubu beğenmemiştir. Dindarlık kindarlığa, mağdurluk mağrurluğa dönüşmüştür. Kindarlıkla mağrurluğun yan yana geldiği yerde tükeniş başlamıştır.

(YSK’nın Cumhurbaşkanı konuşmalarının tarafsız olduğu kararı) YSK, Erdoğan fanusunun içine girmiş, sadece onu teneffüs ediyor. Erdoğan’ın konuşmasını tarafsızlıkla nitelendirebilecek bir kişi olsa olsa sadece Erdoğan’dır. Demek ki YSK ile Erdoğan özdeşleşmiştir. Çok büyük hatadır. Gelecekte bunların hepsinin hesabı sorulur.

(Cumhurbaşkanı 400 vekil istiyor. Seçimde siz 400 vekil alırsanız ne yaparsınız?) 17-25’i harekete geçirir, Yüce Divan binasını temizletir, hâkimlere yeni elbiseler giydirir, Recep Tayyip Erdoğan’ı beklemelerini isterim. Yüce Divan’a gönderirim.

(Yüce Divan’da kürsü düzeninin Cumhurbaşkanı ile göz göze olunacak düzeye indirilmesi) Çok yüksekte oturup adaletsizlik yapacakları yerde, aynı sevide oturup hatta bağdaş kurup, oturup adaleti sağlamış olsalar daha evladır.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bulanık su berraklaşıyor

(Davutoğlu ile Gül arasındaki Pensilvanya ziyareti polemiği) Yavaş yavaş bulanık su berraklaşıyor. Herkes artık önündeki taşı kimin kafasına atacağını düşünüyor. Güzel gelişmelerdir bunlar. Birbirleriyle paralel olurken 11 yıl ne yaptılar? Hangi valiyi nasıl atadıklarını birbirlerine anlatıp proje geliştirenler, şimdi ne oldu da bir tarafı suçlu oldu bir tarafı aklandı. Bir tarafı cezaevinde, birisi AK Saray’da. Bir tanesi Türkiye’ye gelmemek üzere Pensilvanya’da, birisi Beştepe’de yaşıyor. Bu adalet midir?
(AKP önce sizin 2023 Vizyonu, şimdi de ‘bilge adam’ söyleminizi aldı) Yakında da ‘MHP’yiz’ derlerse şaşmamak lazım.”

Türkiye'nin başındaki dinozor

Bahçeli, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in dinozor heykeli yaptırmasıyla ilgili soruya şu yanıtı verdi: “Hiç düşünmedim, dikkate almadım. Ankara’nın her tarafına dinozor diksen ne olur dikmesen ne olur. Türkiye Cumhuriyeti’nin başında bir dinozor var.”

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bahçeli’nin yol müzikleri

IPHONE 6 kullananlar kervanına katılan Bahçeli’nin telefonundaki müzikler arasında taş plaklardan Adamo’ya, Louis Armstrong’un On the Road albümüne kadar yüzlerce şarkı bulunuyor. Bahçeli, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin radyosu Radyo İLEF’ten de özel olarak yazıyla arşivini rica ederek edinmiş.

Altan Tan'dan "Hodri Meydan"