MHP lideri Bahçeli'den önemli açıklamalar

MHP lideri Bahçeli'den önemli açıklamalar

MHP lideri Bahçeli, "Milliyetçiliği vatanseverliğin tam tersi" olarak niteleyen Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a tepki gösterdi. "Sömürgecilik başka milliyetçilik başka şeydir. Bunları bir görmek, Fransa horozunun yumurtlamasını beklemek kadar aptalcadır" diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

Hakkari'de 7 askerimiz şehit oldu. Patlamaya arızalı bir mühimmatın neden olduğu açıklandı. Durum, tahkikat sonucu ortaya çıkacaktır. Süngütepe'deki patlamada ihmal varsa sorumlular bulunup ağır şekilde cezalandırılmalıdır. Tunceli'de donmak, Hakkari'de yanmak kaderimiz olmamalıdır. Aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Bugün var isek şehitlerimiz sayesinde varız. şehitlerimiz duası biz olacağız gazilerimizin kolu bacağı eli ayağı biz olacağız. diyorum ki şehitler ölmedi ölmez vatan bölünmedi bölünmez bölünmeyecektir.

 ABD'ye tepki

ABD'nin teröristlerin başına ödül koyması zamanlama itibariyle kuşku vericidir. ABD bölgemizde karıncayı bile izlerken üç PKK'lının yerini mi bilmeyecektir. YPG'yi saklayıp PKK'yı sobelemekle milletimizi kandıracağını zannetmesin. PKK demek YPG demektir. PKK'nın yuları Kandil'in elindedir. YPG teröristtir PKK'da teröristtir. Türkiye'ye silah doğrultmuş hangi örgüt varsa düşmandır yok edilmesi sonuna kadar mübahtır. 

İnanarak söylüyorum Türkiye’nin tamam demediği rıza göstermediği hiçbir emperyalist senaryo hayata geçemeyecektir. Bunu bildiklerimden dolayı Türkiye’nin siyasi ekonomik ve diplomatik kanallardan önünü kesmek gayesiyle her iğrençlikten medet ummaktır. Türkiye düşmeden insanlık düşmeyecektir. Türkiye’den bir Irak çıkarmaya gayret ve heves edenlerin acıklı bir son, geri adım atmayacak bir millet beklemektedir. Fırat’ın doğusu da batısı da tertemiz yapılmalıdır. Terörizme karşı bir olacağız zalimlere karşı dimdik duracağız. Biz kahraman ve dualı bir milletin şerefli ahvaliyiz.

Macron'a sert tepki

Tarih şuuru, tarih birliği ve eskiliğinden daha önemlidir. Gelecek, geçmişin gölgesi ve güvencesinde hayat bulmaktadır. 1. Dünya Savaşı'nın bitişi Paris'te anıldı. Alayı birden yüzyıl öncesi için sahte üzüntülerini paylaşırken şu an Ortadoğu'da yaptıkları için acaba ne diyeceklerdir. Milliyetçilik adeta öcü gibi anlatılmıştır. Madem milliyetçilik vatanseverliğe ihanet ise, Fransa'nın deniz aşırı yerlerde sömürgecilik yaparak, insanların haklarını ihlal etmesine ne denecektir. Sömürgecilik başkadır, milliyetçilik başkadır. Bunları bir görmek, Fransa horozunun yumurtlamasını beklemek kadar aptalcadır.

 

  

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS