hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  MHP'de toplu istifa

  MHPde toplu istifa
  expand
  KAYNAK DHA

  MHP'de 1 Kasım seçimlerinin ardından başlayan istifa dalgası sürüyor. İzmir'deki 6 il başkan yardımcısı ve 1 yönetim kurulu üyesi ortak açıklamayla görevlerinden istifa etti. Bir istifa haberi de Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinden geldi. MHP İlçe Başkanı Ayhan Aksakal görevini bıraktığı açıkladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  MHP İzmir İl Teşkilatı'nda 6 il başkan yardımcısı ve bir yönetim kurulu üyesi, görevlerinden istifa ettiğini duyurdu. İl başkan yardımcıları Hakan Ürün, Mehmet Koyukan, Alpay Gökmen, Cumhur Tüzemen, Mustafa Karakuş, Rıza Dönmez ile Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Gökçedağ yaptıkları yazılı açıklamada, 1 Kasım seçimlerinin İzmir'de MHP için başarısızlıkla sonuçlandığını, bu nedenle yıllardır yürüttükleri partiyöneticiliği ve başkan yardımcılığı görevlerinden istifa ettiklerini bildirdi.

  Demokrasilerde "başarısız olan gitmeli, yerini daha iyilerine bırakmalı" kuralının işlemesi gerektiği vurgulanan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

  "Parti bizim şahsi malımız değildir. Milli Mücadele'nin başladığı İzmir'de Hasan Tahsin ruhunda hareket eden bizler, bu ülkenin demokratik hukuk düzeni içinde devamlılığının sürdürülebilmesine inanan insanların güvenini kaybetmiş bulunmaktayız. Bize inancın, güvenin ve umudun kaybolduğu bu ortamda bulunduğumuz koltuğa yapışmak değil, bu koltuğu hak edenlere bırakmak yakışır. Bu koltuklara, koltuktan güç alan değil, güç verenlerin oturması gerekir. Bu koltuklara bizden daha sosyal, daha çalışkan, bu ülkenin insanlarını daha mutlu edebileceğine inanan, projeleri olan, katkı koyan, atak, yaratıcı, halkla bütünleşen, halktan olan, aynı dili konuşan, ortak akla saygılı, anlaşılır, çalışkan ülküdaşlarımız oturabilsin diye bizler temsilimizde olan makam ve koltuklarımızı boşaltıyoruz. Genç ve yeni fidanlara yol açıyoruz."

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hiçbir gücün kendilerini MHP'den koparamayacağını ancak partiden değil görevlerinden istifa ettiklerini belirtilen açıklamada, "Milliyetçi, ülkücü camianın dipsiz bir kuyu olduğunu, imkan verildiğinde kendi içinden nice cevherler çıkaracağına inandıkları" kaydedildi.

  İlçe Başkanı da istifa etti

  MHP Lüleburgaz İlçe başkanı Aksakal, 1 Kasım tarihinde yapılan genel seçimlerde partisinin başarısız olması nedeniyle 3,5 yıldan beri sürdürdüğü ilçe başkanlığı görevinden istifa ettiğini belirtti.

  Aksakal, istifasına ilişkin yaptığı açıklamada "MHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı görevimden 1 Kasım seçimlerinde başarısız olduğumuz üzere partimizin önünü açmak adına istifa ettim. Ben hiçbir zaman koltuk sevdalısı olmadım. Ben ülkücüyüm. Yine MHP'liyim ama bir şey eksik o da başarı. Verimli olamadığım koltuğu boş yere meşgul etmem" dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow