hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  MHP'den istifa ettiler

  MHPden istifa ettiler
  expand
  KAYNAK DHA

  MHP İl Başkanlığı tarafından kesin ihraç istemiyle Disiplin Kurulu'na sevk edilen Kaş Belediyesi'nin 3 meclis üyesi partilerinden istifa etti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  MHP İl Başkanlığı tarafından kesin ihraç talebiyle Disiplin Kurulu'na sevk edilen Kaş Belediye meclis üyeleri Hasan Nusret Baysal, İbrahim Nişancı ve Mehmet Eriş, sürecin tamamlanmasını beklemeden partilerinden istifa ettiklerini açıkladı. Meclis üyeleri istifa dilekçelerini önce Kaş İlçe Seçim Kurulu'na, ardından noter kanalıyla MHP Kaş İlçe Başkanlığı'na ve MHP Antalya İl Başkanlığı'na gönderdi.

  Konuyla ilgili açıklama yapan Hasan Nusret Baysal, 5 yıl MHP Kalkan Belde Başkanlığı, 2 dönem MHP Kaş İlçe Başkanlığı yaptığını söyledi. 2009 yılında Kalkan Belediye Başkan adaylığı, son yerel seçimde Kaş Belediye Başkan aday adayı olduğunu, 30 Mart 2014 tarihindeki yerel seçimden bu yana da Antalya Büyükşehir ve Kaş Belediye meclis üyesi ve grup sözcüsü olduğunu ifade eden Baysal, "Partime bir ömür verdim. Mehmet Eriş, 10 yıl boyunca Gömbe Beldesi'nde belediye meclisi üyesi olarak görev yaptı.

  2014 yılındaki yerel seçimlerde, MHP'nin Kaş'ta 6 bin 500 olan oyunu, 11 bine çıkardık. 7 belediye meclisi üyesi kazanarak, Kaş Belediye meclisinde ilk kez MHP olarak grup oluşurduk. Bu başarıyı sağlayan MHP Kaş İlçe Başkanı İsmail Şah Yılmaz daha önce görevden alındı" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Partiden ihraç edilen Meral Akşener, Ümit Özdağ, Koray Aydın ve Sinan Ogan'ın toplantılarına katıldıkları, referandumunda 'hayır' cephesinde yer aldıkları için hedef gösterildiklerini kaydeden Hasan Nusret Baysal, "Bizi partimizden, evimizden ihraç etmek istiyorlar. Disiplin Kurulu'ndan çıkacak karar belli. Onlar bizi ihraç etmeden, gönül verdiğimiz, ömür verdiğimiz partimizden, MHP'den istifa ediyoruz. Bundan sonra yolumuza bağımsız devam edeceğiz" dedi.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow