MHP'li vekil AK Parti'yle koalisyon isteyen MHP'lilere sert çıktı

MHP'li vekil AK Parti'yle koalisyon isteyen MHP'lilere sert çıktı

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Oktay Öztürk, koalisyon çalışmalarına ilişkin, "Bunlarla ortaklığımızı isteyen kardeşlerim, tükürdüğümüzü yalamamızı mı istiyorsunuz?" ifadelerini kullandı.

MHP Mersin İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, partisinin bayramlaşma programına katılan Öztürk, milletin 7 Haziran seçimlerinde kimseye tek başına iktidarı vermediğini, ortaya koyduğu sonucun başlarının tacı olduğunu belirtti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin seçim gecesi kürsüden dile getirdiği ifadelerin tersinden yorumlanmaya çalışıldığını iddia eden Öztürk, "Tersinden erken seçimi göstermişti. Erken seçimi Sayın Genel Başkanım göstermedi, Ahmet Davutoğlu balkondan gösterdi. Balkonda adeta bu millete sitemini tehditle dile getirdi. 'Bize iktidarı vermediniz, erken seçime gideriz' dedi. Sayın Genel Başkanımız da 'Erken seçime gitmene gerek yok. Önümüzde birçok yol var, bunları denedikten sonra eğer illa da erken seçim diyorsan hodri meydan, biz her zaman seçime hazırız' dedi" değerlendirmesinde bulundu. Öztürk, partisinin Çözüm Süreci'ne karşı olan tavır ve düşüncelerinin de açık olduğunu belirtti. 


AK Partili Metiner: 'İktidarın şehvetine yenik düştük'


AK Parti ile koalisyon kurulmasını isteyen MHP'lilere de hitap eden Öztürk, şunları kaydetti: "Biz 'bu devletin çivisini çıkarttınız' dedik, yalan mı söyledik? '17-25 Aralık'ta bütün hırsızlığınız ortaya çıktı' dedik, yalan mı söyledik? 'Bakan evlatları sefa içinde geziyor' dedik, yalan mı söyledik? 'İhanet şebekeleriyle bir araya geldiniz, masalara oturdunuz, ülkenin geleceğine karanlığı açık kıldınız' dedik, yalan mı söyledik? Şimdi bunlarla ortaklığımızı isteyen kardeşlerim, tükürdüğümüzü yalamamızı mı  istiyorsunuz? Devlet Bahçeli orada, dün neyi söylediyse bugünde onu söylüyor. Dün yanlış yapmadı, bugün de yapmıyor."


AKP'den koalisyon açıklaması: 'HDP ve MHP seçeneği devre dışı'


Bayramlaşma törenine Öztürk'ün yanı sıra milletvekilleri Baki Şimşek ve Ali Öz, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile çok sayıda partili katıldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS