Milli Piyango 29 Şubat 2020 sonuçları ve bilet sorgulama mpi.gov.tr’de olacak!

Milli Piyango 29 Şubat 2020 sonuçları ve bilet sorgulama mpi.gov.tr’de olacak!

Milli Piyango sonuçları 29 Şubat 2020 tarihli “gözümüz yükseklerde, geleceğimiz vergilerde”  çekilişi tamamlandıktan sonra erişime açılacak. Milli Piyango sonuç sorgulama işlemleri ile talihli adayları bilet sorgulama yapabilecekler. İşte MPİ sonuçları ile ilgili bilinmesi gerekenler…

Milli Piyango çekiliş sonuçları MPİ tarafından gerçekleştirilecek 29 Şubat 2020 tarihli çekilişin ardından açıklanacak. Büyük ikramiye tutarının 3 milyon TL olduğu çekilişte tam biletler 30 TL’den, yarım biletler 15 TL’den çeyrek biletler ise 7,50 TL’den satışa sunuldu.


Büyük ikramiyenin yanı sıra 1 adet 100 bin, 20 adet 10 bin ve 50 adet bin TL’lik ikramiyelerin de verileceği çekilişte toplam dağıtılacak ikramiye tutarı 10 milyon 940 bin TL olacak.


MİLLİ PİYANGO SONUÇ SORGULAMA SAAT KAÇTA YAPILACAK?


Sayısal sisteme geçilmesiyle birlikte MPİ çekilişleri saat 15:00’te gerçekleştirilmeye başlanmıştı. Yaklaşık 3 saat süren çekilişlerin 18:00’de tamamlanması beklenirken, biletlerin numaralarının sisteme yüklenmesiyle birlikte sorgulama işlemleri de yapılmaya başlanacak.


MPİ sonuçlarının tahmini 19:00-20:00 saatleri arasında sorgulamaya açılması beklenirken çekilişle ilgili detaylar da sürecin sona ermesinin ardından paylaşılacak. Sorgulama yapmak isteyen kişiler “mpi.gov.tr” adresi üzerinden bilet numaralarını girerek, ilgili tarihi seçebilecek ve sorgulama yapabilecekler.


MİLLİ PİYANGO BİLET SORGULAMA SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ…

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS