Milli Savunma Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvurusu: MSB 338 personel alımı şartları neler?

Milli Savunma Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvurusu: MSB 338 personel alımı şartları neler?

Milli Savunma Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvurusu: MSB 338 personel alımı şartları neler?

Milli Savunma Bakanlığı(MSB) tarafından sözlü sınav sonucuna göre çeşitli unvan ve branşlarda 338 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Adaylar ilanla ilgili detayları araştırmaya başladı. Peki, MSB 338 personel alımı şartları neler? İşte Milli Savunma Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvurusu ile ilgili bilgiler..

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

MSB, Milli Savunma Bakanlığı’na 338 sözleşmeli personel alınacağını duyurdu. Bu duyuru sonrasında MSB 338 personel alımıyla ilgili detaylar adaylar tarafından merak edilmeye başladı. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, pratisyen hekim, hemşire, diyetisyen, veteriner hekim, gıda mühendisi, sosyal çalışmacı, psikolog, fizyoterapist, sağlık teknikeri, kütüphaneci, destek personeli, koruma ve güvenlik görevlisi, teknisyen, tekniker ve büro personeli unvanlarında personel alımı yapılacak. İşte ilanla ilgili detaylar..

MSB 338 PERSONEL ALIMI BAŞVURU TARİHLERİ

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), sözlü sınav sonucuna göre çeşitli unvan ve branşlarda 338 sözleşmeli personel alımı için başvurular 11-31 Ağustos'ta "http://personeltemin.msb.gov.tr" adresi üzerinden çevrimiçi yapılacak.

MSB 338 PERSONEL ALIMI ŞARTLARI NELER?

Adayların ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) katılmış ve puan almış olmaları, her bir kadro unvanı için belirlenen niteliklere sahip olmaları gerekiyor. Sözlü sınav tarihi ve yeri "https://personeltemin.msb.gov.tr" adresinden duyurulacak.

Adaylar, sınav komisyonu tarafından alanları ile ilgili bilgi düzeyi, bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü, liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu, özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı ile genel yetenek ve genel kültürü, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı yönlerinden ayrı ayrı puan verilmek suretiyle değerlendirilecek.

Adayların sözlü sınavda başarılı sayılmaları için komisyon başkan ve üyelerinin 100 tam puan üzerinden verdikleri puanların aritmetik ortalamasının en az 70 olması gerekiyor. Değerlendirme neticesinde her unvan için asil ve yedek liste ayrı ayrı belirlenecek.