MSÜ 2019 sınavı başvuruları ne zaman başlıyor?

MSÜ 2019 sınavı başvuruları ne zaman başlıyor?

MSÜ 2019 sınav tarihleri ile ilgili detaylar belli oldu. Başvuru sürecinin ne zaman başlayacağı sınav takvimi içerisinde yer alırken kurum bünyesinde görev almak isteyen adaylar ÖSYM’ye yöneldi. İşte  2019 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı ile ilgili detayların tamamı…

MSÜ 2019 sınavları başvuruları önümüzdeki günlerde başlıyor. TSK bünyesinde yer almak isteyen adaylar sınavlardan başarılı oldukları takdirde Milli Savunma Üniversitesi’ne katılmaya hak kazanacak. Peki, başvurular tam olarak ne zaman başlayacak?

MSÜ BAŞVURU TARİHİ AÇIKLANDI

Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) uzman erbaş yetiştirmek amacıyla kurulan Milli Savunma Üniversitesine Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı için başvurular, 16 Ocak - 27 Şubat 2019 tarihleri arasında yapılacak. Sınav ise 7 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirilecek.

SINAVA BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2019-MSÜ)'na katılacak adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapacaklar. Sınav ücreti, başvuru hizmeti ücreti yayınlanacak başvuru kılavuzu ile belli olacak.

SONUÇLAR HANGİ TARİHTE VE NEREDE AÇIKLANACAK?

2019-MSÜ sonuçları yapılacak değerlendirmelerin ardından 26 Nisan 2019 tarihinde açıklanacak. Sınav giriş yerleri ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacak.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS