Minik ressamlar hayallerindeki Beşiktaş'ı tuvale yansıttı

Minik ressamlar hayallerindeki Beşiktaş'ı tuvale yansıttı

Beşiktaş Barbaros Meydanı sanatla iç içe renkli keyifli, sıra dışı bir organizasyona sahne oldu. Yüzlerce öğrenci Barbaros Meydanı’nda hayallerini de katarak Beşiktaş’ı tuvallerine yansıttı.

Beşiktaş Milli Eğitim Müdürlüğü Rahmi Kirişçioğlu İlkokulu koordinatörlüğünde yürütülen "Tuvalimde Beşiktaş" projesi Beşiktaşlı öğrencileri sanatsal bir yaklaşımla bir araya getirdi. Beşiktaş’ta bulunan ilkokullardan 200 öğrenci proje kapsamında önce Beşiktaş’ın tarihi ve turistik yerlerini gezerek yaşadıkları bölgeyi tanıdı. Dolmabahçe Sarayı, Yıldız Sarayı, Ihlamur Kasrı, Yıldız Şale, Deniz Müzesi, Çırağan Sarayı, Barbaros Hayrettin Paşa Türbesi, Akaretler Sıra Evleri, Kabataş, Çırağan Sarayı, Boğaziçi Köprüsü, İş Kuleleri, sahil şeridi v.b. tarihi ve turistik mekanları kapsayan bir dizi gezi düzenlendi.

Beşiktaş şenlendi


Ardından yüzlerce öğrenci dün rengarenk süslenen Barbaros Meydanı’nda toplanarak gördükleri ve hayal ettikleri Beşiktaş’ın resimlerini yaptı. Açık havada resim yapmaktan çok keyif aldıklarını anlatan öğrenciler farklı okullardan arkadaşlarıyla tanışmaktan ve özgürce farklı etkinlikler yapmaktan çok mutlu olduklarını dile getirdiler.

Sergi açacaklar


Öğrenciler proje kapsamında 14 Mayıs’ta Boğaz turuna katılacak. Ardından 25 Mayıs günü Bahçeşehir Üniversitesi Fazıl Say Salonu’nda sergi açılacak. Sergi sonunda düzenlenecek törende katılan tüm öğrencilere ve okullara ödülleri verilecek. Her yıl tekrar edilmesi planlanan Tuvalimde Beşiktaş Projesi birlikteliğin yanında sanat ve tarih içermesiyle diğer okullara da örnek olabilir nitelikte bir proje olarak değerlendiriliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS