hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  MİT'te İbrahim Kalın dönemi başladı! Görevi Hakan Fidan'dan devraldı masada hangi konular var?

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı’nda bugün gerçekleştirilen devir teslim töreninde İbrahim Kalın, başkanlık görevini Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’dan devraldı. Devir teslim töreninden özel görüntüler CNN TÜRK'te yayınlandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Dışişleri Bakanlığı'na getirilen Hakan Fidan, MİT Müsteşarlığı görevini İbrahim Kalın'a devretti. Bugün MİT Karargahı'nda Hakan Fidan ve İbrahim Kalın personele hitap etti. Devir teslim töreninden özel görüntüler CNN TÜRK'te yayınlandı. Gece Görüşü programında devir teslim törenine değinen Hande Fırat, "MİT tamamen yapılandırıldı ve tüm başkanlıklardan İbrahim Kalın özel brifingler almaya başladı. Bu brifingler çerçevesinde çalışmalarını sürdürecek. İbrahim Kalın artık eskisi gibi kameraların karşısında olmayacak. Kamera gerisinde, arka kapıda konuşmadan çözecek. Hakan Fidan da hiç konuşmuyordu artık konuşacak. Dışişleri Bakanlığı'nda da Hakan Fidan kendine özgü bir yapılandırya gidecek. İki önemli fotoğraf CNN TÜRK Gece Görüşü'ne özel olarak paylaşıldı. İki fotoğrafta da İbrahim Kalın'ın teşkilatla ilk tanışmasını görüyoruz. Hakan Fidan, İbrahim Kalın'ı 'Kardeşim' olarak tanıttı." dedi.

  MİTte İbrahim Kalın dönemi başladı Görevi Hakan Fidandan devraldı masada hangi konular var

  Hande Fırat'ın CNN TÜRK'e özel verilen fotoğraflarla ilgili açıklamaları şöyle:

  Hem Hakan Fidan hem ibrahim Kalın, MİT karargahında konuşma yaptı. Hakan Fidan tüm teşkilata İbrahim Kalın'ı tanıttı ve yakın arkadaşı olduğunu ifade etti. Teşkilatı yeniden yapılandırmıştı. İbrahim Kalın da Cumhurbaşkanı Erdoğan açısından en önemli görevlerden biri MİT Başkanlığı. Ya Hakan Fidan devam edecekti ya da İbrahim Kalın gelecekti. Teşkilatla tanıştı. Hakan Fidan MİT'te çok önemli yeniliklere imza atmış bir isim. MİT reforme edildi. Özel Faaliyetler Başkanlığı çok önemli bir başkanlık. Bu yapı yeni bir yapı MİT açısından çünkü terörle mücadele eden bir yapıdan bahsediyoruz. Özel eğitim veriyorlar çeşitli yerlerde. Teknik İstihbarat birimi de Türkiye açısından çok önemli. Terörle mücadelede de bunu net şekilde görüyoruz. Başta PKK olmak üzere terör örgütleriyle mücadelede görüyoruz. Bir yandan da MİT'in diğer başarısı da siber savunma hatta Bylock'u bulan ekip de siber savunma ekibi. MİT tamamen yapılandırıldı ve tüm başkanlıklardan İbrahim Kalın özel brifingler almaya başladı. Bu brifingler çerçevesinde çalışmalarını sürdürecek. İbrahim Kalın artık eskisi gibi kameraların karşısında olmayacak. Kamera gerisinde, arka kapıda konuşmadan çözecek. Twitter fotoğrafını değiştirmesinin nedenlerinden biri de o. Hakan Fidan da hiç konuşmuyordu artık konuşacak. Dışişleri Bakanlığı'nda da Hakan Fidan kendine özgü bir yapılandırya gidecek. İki önemli fotoğraf CNN TÜRK Gece Görüşü'ne özel olarak paylaşıldı. İki fotoğrafta da İbrahim Kalın'ın teşkilatla ilk tanışmasını görüyoruz. Hakan Fidan, İbrahim Kalın'ı 'Kardeşim' olarak tanıttı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow