hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Murat Kurum: Hatırlamayacağım vaadi vermem

  Murat Kurum: Hatırlamayacağım vaadi vermem
  expand
  KAYNAKCnnturk.com

  Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum yerel seçim çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Mevcut İBB yönetimini eleştiren Kurum, "5 yıldır verdiği vaatleri bile hatırlamayan, İstanbul dışında her şeyle ilgilenen bir Belediye Başkanı var. Hatırlamayacağım vaadi vermem." dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum'dan A Haber canlı yayınında önemli açıklamalar yaptı. İBB adayı Kurum, canlı yayında seçim çalışmaları ile ilgili konuştu.

  İşte Murat Kurum'un konuşmasından satır başları;

  Saha 31 Mart'ta Murat Kurum geliyor diyor. Cumhur ittifakı geliyor. Sahada İstanbulluların kırgın olduklarını fark ettim son 5 yılda beklentilerinin karşılanmadığını gördük. Vatandaşın beklentileri var sorunları var ve bunların çözülmesini bekliyor. Vatandaş ilgi bekliyor belediye başkanından şehirle ilgilenmesini bekliyor. Bunun içinde trafik var, deprem var, sosyal yardım var, kadınlarımız ve çocuklarımız var, kısacası belediye başkanının yapması gereken problemler var. Bir tarafta vaatlerini bile hatırlamayan, diğer tarafta da 81 ilde hizmetler yapmış bir aday var.

  "İSTANBUL DIŞINDA HER ŞEYLE İLGİLENEN BİR BELEDİYE BAŞKANI"

  İstanbulluların 31 Mart'ta sandığa gittiğinde adaylara bakarak değerlendirme yapacağını söyledi. Mevcut İBB Başkanı'nın verdiği sözleri hatırlamadığını belirten Kurum, "Vatandaşımızın sorunları var ve bunların çözülmesini istiyorlar. İlgi istiyorlar, sevgi istiyorlar. Bir yöneticiden, Belediye Başkanı'ndan şehri için yapılmasını bekliyorlar. Deprem çalışması, trafik sorunları bunların içinde. Şehrin zor anında yanında olmalarını istiyorlar. İstanbul'da yaşayan bir vatandaş olarak; metroya güvenle binmek isterim, hızlı ulaşım isterim, deprem korkusunun giderilmesini, taksi probleminin gündemden çıkarılmasını isterim. Söylemlerin gerçekleşmediği gerçekler var. Milletimiz bunları değerlendirecektir. 5 yıldır verdiği vaatleri bile hatırlamayan, İstanbul dışında her şeyle ilgilenen bir Belediye Başkanı var. Hatırlamayacağım vaadi vermem. Diğer tarafta 81 ile gitmiş, deprem dönüşümüyle ilgili elinden geleni yapmış, afetlerde milletin yanında olmuş, verdiği sözleri gerçekleştirmiş biri var.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Türkiye'de 2 milyon 200 bin konutun dönüşümünü gerçekleştirdik. Milletimize hiç yalan söylemedik ve kandırmadık.

  "O ACIYI KELİMELERE DÖKEMİYORSUNUZ"

  İbrahim Amca ile görüşüyoruz. Onun gibi çok amcamız, teyzemiz var. Afette hayat arkadaşını bırakmamış, biz de gidip gördük. O acıyı kelimelere bile dökemiyorsunuz. 15 gün sonra yeni evini yaptık, 1 yıl sonra onu ziyaret ettik. Onların umudu olduk. Bahçesinde karpuz yetiştiriyor ve size hediye ediyor. Bundan büyük güzellik yok. 81 ilde ailemiz var. Rize'nin yaylasında da var, Erzurum'un köyünde de var.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow