Son Dakika

Müzik yasağı kalktı mı, uzatıldı mı? İçişleri Bakanlığı tarafından yeni genelge yayınlandı!

A A

11.05.2022 - 08:38 Son Güncelleme:

Pandemi koşullarında alınan önlemler kapsamında gece 12’den sonra müzik yasağı uygulanıyordu. Uzun süredir kaldırılmasıyla ilgili gelişmeler gündemde yerini aldı. Sağlık Bakanlığı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığınca müzik yasağı değerlendirildi. Peki, gece 12’den sonra müzik yasağı kalktı mı? İşte İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgenin detayları…

Müzik yasağı kalktı mı, uzatıldı mı? İçişleri Bakanlığı tarafından yeni genelge yayınlandı!

Uzun zamandır ne karar çıkacağı merak edilen müzik yasağıyla ilgili detaylar İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelge ile yeniden gündeme geldi. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre vaka sayısının düşmesi ve kısıtlamaların kaldırılmasının ardından gece 12'den sonra uygulanan müzik yasağındaki süre de yeniden şekillendi. Pandemi koşullarının hafiflemesiyle birlikte yeniden değerlendirmeye alınan gece 12'den sonra müzik yasağında yeni karar alındı.

GECE 12'DEN SONRA MÜZİK YASAĞI UZATILDI MI?

İçişleri Bakanlığı, salgın süresince 24.00'te sona erecek şekilde belirlenen müzik yayın saatini, gece 01.00'e uzatıldığını açıkladı.

Alınan yeni karara göre; ilgili kanun/ mevzuat hükümleri saklı kalmak kaydıyla ülke genelinde müzik yayını yapılabilme süresi saat 01.00'e kadar uzatıldı. Kolluk birimlerince yapılacak olan denetimlerde işletmenin canlı müzik izni olup olmadığı, belirlenen saat aralığı dışında müzik yayını yapılıp yapılmadığı gibi hususlara özellikle bakılacak. Kolluk birimlerinin denetimlerinde halkın huzur ve sükununu bozacak ve çevreyi rahatsız edecek şekilde ilgili mevzuatta belirlenmiş çevresel gürültü seviye değerlerinin üzerinde müzik yayını yapan işletmeler ve/veya kişiler hakkında yetkili idarelere gerekli bildirimde bulunulacak.

Kanlı Ay tutulması ne zaman 2022? Kanlı Ay tutulması Türkiye’den görülecek mi? Yılın ilk Ay tutulması!

Kanlı Ay tutulması ne zaman 2022? Kanlı Ay tutulması Türkiye’den görülecek mi? Yılın ilk Ay tutulması!