'Neden İzmir'de patlama olmuyor' tweetini atan Elif Şirin ifade verdi

'Neden İzmir'de patlama olmuyor' tweetini atan Elif Şirin ifade verdi

Dün İzmir'de yaşanan saldırıdan sonra gündeme Elif Şirin isimli kişi tarafından atılan 'Neden İzmir'de patlama olmuyor' tweeti gündeme geldi. Elif Şirin savcılığa ifade verdi.

İzmir Adliyesi önünde meydana gelen terör saldırısı Elif Şirin isimli kişi tarafından atılan bir tweeti gündeme taşıdı. İzmir Barosu Elif Şirin hakkında suç duyurusunda bulundu.


Tweeti attığı söylenen Elif Şirin o satırlarla ilgili olarak emniyete ve savcıya ifade verdi. Paylaşımı kendisinin yapmadığını iddia eden Elif Şirin, hesabından yazan kişinin iş arkadaşı olduğunu öne sürdü. Savcıya o kişinin ismini verdiğini söyleyen Elif Şirin,"Twitter ve Facebook hesabım işyerimde sürekli açık ve 5-6 kişi tarafından aktif olarak kullanılıyor. Fark ettiğimde çoktan paylaşılmıştı ve düzeltmek için iş işten geçmişti" dedi.


Şehit polisin çocukları: Babam evde yok, kapıyı açamayız


Çok şaşırdım ve korktum


Elif Şirin redaktif.com sitesine yaptığı açıklamada twiti gördükten sonra neden bir düzeltme yapmadığı sorulunca şunları söyledi; "İşin bu kadar büyüyeceğini tahmin etmedim. Açıkçası çok şaşırdım ve korktum. Hiçbir partiye üye değilim. Daha önce de hiçbir politik paylaşımım olmamıştı. Ülkesine, bayrağına, yurduna saygılı bir insanım. "


İzmir'deki patlamaya ünlülerin tepkileri


'Kamuoyundan özür dileyeceğim'


Başının bu kadar derde girmiş olmasından büyük üzüntü duyduğunu ve belirten Elif Şirin, şunları söyledi: "Kim başka bir insanın ölmesini ister ki... Ben böyle bir insan değilim, benim de çocuğum var. Böyle bir temennide bulunmak için insanlıktan çıkmış olmak gerekir. Olaylar gerçekten tamamen benim dışımda gelişti. Bu yüzden çok üzgünüm. Avukatımla birlikte açıklama yapıp kamuoyundan özür dileyeceğim."


 


İzmir Baro Başkanı o paylaşımı hatırlattı


İzmir'deki saldırının ardından CNN TÜRK yayınına bağlanan İzmir Barosu Başkanı Aydın Özcan, sosyal medyada yayınlanan o paylaşımı hatırlatmıştı.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS