Niğde'de öğrenciler zehirlenme şüphesiyle hastanelere başvurdu

Niğde'de öğrenciler zehirlenme şüphesiyle hastanelere başvurdu

Niğde'de taşımalı eğitim veren okullardan dağıtılan yemekten yiyen, yaşları 8 ile 13 arasında değişen yaklaşık 160 öğrenci ile 1 öğretmen zehirlenme şüphesiyle hastanelere başvurdu. Hastaneye başvuranların sayısı akşam saatlerinde 248'e çıktı.

Niğde'nin Ulukışla ve Çiftçilik İlçeleri'nde taşımalı eğitim veren ilk ve ortaokullarda okuyan öğrenciler, öğlen yemekte makarna ve bezelyeli tavuk yiyip ayran içti.


İddiaya göre okul çıkışı eve dönen öğrenciler, bir süre sonra mide bulantısı şikayetiyle hastanelere başvurdu.


Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Fatih Balcı, Çiftlik'te 100, Ulukışla'da ise 60 civarında öğrencinin mide bulantısı şikayetiyle hastanelere başvurduğunu ve bunlardan bazılarının Niğde Devlet Hastanesi'ne sevk edildiğini söyledi. Ayrıca yemekten yiyen bir öğretmenin de mide bulantısı şikayetiyle hastaneye başvurduğu bildirildi.


Öğrenciler, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hatanelerde tedavi altına alınırken, her iki ilçedeki okullara dağıtılan yemekleri aynı firmanın verdiği belirtildi.


SAYI 248'E ÇIKTI


Niğde'nin Ulukışla ve Çiftlik İlçeleri'nde yedikleri yemekten zehirlendikleri şüphesiyle hastaneye başvuranların sayısı 248'e ulaştı. Çiftlik Devlet Hastanesi'ne 165, Ulukışla Devlet Hastanesi'ne ise 83 olmak üzere 248 kişinin öğlen yedikleri yemekten sonra mide bulantısı şikayetiyle hastanelere başvurdukları belirtildi.


247'si öğrenci 1'i öğretmen olan 248 kişiden 25'inin Niğde Devlet Hastanesi'ne, 4'ünün de Bor Devlet Hastanesi'ne sevk edildikleri ve sağlık durumlarının iyi olduğu kaydedildi.


Öte yandan Niğde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü de incelemek üzere öğrencilerin yedikleri yemekten numune aldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS