Numan Kurtulmuş'la fotoğraf çekti, işten atıldı iddiasına yalanlama

Numan Kurtulmuş'la fotoğraf çekti, işten atıldı iddiasına yalanlama

Manisa Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü'nden (MASKİ), Remziye Kavukçu'un işinden çıkarılma gerekçesine ilişkin, "Basına yansıtıldığı gibi herhangi bir siyasi görüşe duyduğu sempatiden ötürü değil, çalıştığı birimin istihdam fazlalığı dikkate alınarak yapılmıştır" açıklaması yapıldı.

MASKİ'den yapılan yazılı açıklamada, belediye şirketi bünyesinde geçici işçi statüsünde çalışan Remziye Kavukçu'nun işten çıkarılması sonrası, "Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'u evlerine davet ederek çay ikram etmeleri ve birlikte çektirdikleri fotoğrafı sosyal medyada paylaşmaları" nedeniyle işine son verildiği iddialarının ortaya atıldığı hatırlatıldı.

Kurum bünyesinde farklı siyasi türden çalışanların olduğu kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Dolayısıyla, kişinin mensup olduğu siyasi görüş sebebiyle idaremiz tarafından farklı herhangi bir yaklaşım ya da yaptırıma tabi tutulması söz konusu dahi olamaz. Kaldı ki MASKİ Genel Müdürlüğümüz, hiçbir ayrım gözetmeksizin farklı siyasi görüşlere mensup 17 ilçemiz ve bağlı mahallelerine eşit hizmet sunmakta olan bir kuruluştur. Bu makamlarda bu amaçla bulunan bizler için esas olan çalışma huzuru ve bunun verilen hizmetlere yansımasıdır. Bahse konu olan personelimizin işten çıkarılma işlemi de basına yansıtıldığı gibi herhangi bir siyasi görüşe duyduğu sempatiden ötürü değil, çalıştığı birimin istihdam fazlalığı dikkate alınarak yapılmıştır. Aynı şekilde, kişinin kanuni haklarının kurumumuz tarafından verilmediği bilgisi de gerçeği yansıtmamaktadır. İşten ayrılan her personelimize olduğu gibi, kendisine de ilgili mevzuat hükümlerince yer alan hakları tamamen verilecektir."

MASKİ'de geçici işçi statüsünde çalışan Remziye Kavukçu geçen hafta işinden çıkarılmıştı.

Remziye Kavukçu'nun eşi Ercan Kavukçu, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'u misafirperverlik gereği evlerine davet ettiklerini, balkonda ağırlayarak çay ikramında bulunduklarını, çektirdikleri fotoğrafları sosyal medya üzerinden paylaştıklarını ifade etmişti. Bunun üzerine karısının çalıştığı MASKİ'deki bazı kişilerden tepki aldıklarını dile getiren Kavukçu, "Neden fotoğraf çektirdin, o kadraja girdin" gibi söylemlerle karşılaştıklarını belirtmiş, ardından eşinin işten çıkarıldığını öne sürmüştü.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS