Nusaybin sendromu

Nusaybin sendromu
(Fotoğraf temsilidir)

GATA'dan psikiyatrlar Nusaybin’deki operasyonlara katılan güvenlik güçlerine psikolojik destek veriyor.

Cumhuriyet Gazetesi'nden Sertaş Eş'in haberine göre Nusaybin’de bir aydır devam eden operasyonlarda şehit sayısının artması bölgede görev yapan güvenlik personelinin psikolojisini bozdu. Genelkurmay Başkanlığı bir uzman çavuşun da intihar ettiği ilçeye GATA’dan geçici görevle psikiyatrlar gönderdi. 


Doktorların özellikle askeri personelle yaptıkları görüşmeler ve terapilerin bundan sonra da süreceği, çatışma bölgesindeki personele moral destek uygulamasının Türk Silahlı Kuvvetleri’nde program şeklinde uygulanmasının planlandığı dile getirildi. Bu kapsamda Eğitim Doktrin Komutanlığı’nda (EDOK) bir çalışmanın da yürütüldüğü öğrenildi.


Nusaybin’de doktorların askerlerle görüşmesinin ardından Mardin Valisi Koçak da ilçeyi ziyaret etti. Koçak’ın, müşterek timlerle görüşerek güvenlik güçlerine moral desteği verdiği bildirildi. İlçede çok sayıda şehit verildiği dönemde, tank ve ağır silahların kullanımına izin vermediği iddiasıyla Koçak’a yönelik yoğun tepki oluşmuş, ardından operasyondan el çektirildiği iddiaları gündeme gelmişti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS