Nusaybin'den acı haber: 3 şehit, 9 yaralı

Nusaybin'den acı haber: 3 şehit, 9 yaralı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde operasyonlar devam ederken, şehit sayısı 3'e, yaralı sayısı da 9'a çıktı. Şırnak'ta da güvenlik güçleriyle PKK'lılar arasında çatışma çıktı. Çatışmada bir özel hareket memuru ile bir polis memuru şehit oldu.

İlçenin Otogar Kavşağı'nda saat 12.20 sıralarında meydana gelen olayda, PKK'lı teröristler önceden tuzakladıkları patlayıcıyı askerlerin geçişi sırasında infilak ettirdi. Patlamada 2 asker şehit oldu, 5 asker yaralandı. Bazılarının durumu ağır olan yaralılar hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı.

Sabah da 1 askerin şehit olduğu, 4 askerin yaralandığı Nusaybin'de şehit sayısı 3'e, yaralı sayısı 9'a yükseldi.


Şırnak'ta 2 şehit 


Şırnak'ta güvenlik güçleriyle PKK'lılar arasında çıkan çatışmada 1 özel harekat polis memuru şehit oldu, 1 polis de yaralandı.


Şırnak'ta 14 Mart'ta sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından güvenlik güçlerinin PKK'lıları etkisiz hale getirmek için düzenlediği operasyon kapsamında bugün Dicle Mahallesi'nde çatışma çıktı. Çatışmada PKK'lıların açtığı ilk ateşte özel harekat polis memuru şehit olurken, 1 polis memuru da yaralandı. Yaralı polis Şırnak Asker Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı ancak tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak şehit oldu.


Mahallede güvenlik güçleriyle PKK'lılar arasındaki çatışmalar yer yer sürüyor. PKK'lıların bulunduğu alanlara top atışları gerçekleştiriliyor.


Şırnak'ta operasyonlar sürüyor


Şırnak'ta güvenlik güçlerinin, hendeklerin kapıtılması, barikatların kaldırılması ve PKK'lıları etkisiz hale getirilmesi için başlattığı operasyonlar, Yeşilyurt Mahallesi'nin teröristlerden temizlenmesinin ardından diğer mahallelerde yoğunlaştırıldı.Şırnak kent merkezinde 14 Mart'ta getirilen sokağa çıkma yasağıyla birlikte güvenlik güçlerince başlatılan 'Şehit Jandarma Üsteğmen Mehmet Çifçi Operasyonu' devam ediyor. Yeşilyurt Mahallesi tamamen PKK'lılardan temizlenmesinden sonra operasyonlar Dicle, Cumhuriyet, İsmetpaşa ve Yeni Mahalle'de yoğunlaştırıldı.Yeşilyurt Mahallesi'nde bulunan evlerde aramalar yapılırken, sokaklardaki patlayıcılarda bir bir imha ediliyor. Cumhuriyet, Dicle, İsmetpaşa ve yeni Mahalle'de yoğunlaşan operasyonda hendek ve bomba tuzaklı barikatlara yönelik tank atışları da devam ediyor. Mahallelerden patlama sesleri yükseliyor.Yeşilyurt Mahallesi'nde yapılan aramalar tarama faaliyetleri sırasında, güvenlik güçlerinin ilerleyişini yavaşlatmak için her sokak ve eve el yapımı patlayıcılar yerleştiren teröristlerin kaçış için evlerin duvarlarını deldiği belirtildi.


4 PKK'lı etkisiz hale getirildi


Dicle, Cumhuriyet, İsmetpaşa ve Yeni Mahalle'de devam eden operasyonlarda 4 PKK'lının etkisiz hale getirildiği belirtildi. Devam eden operasyon kapsamında Şırnak merkezde etkisiz hale getirilen PKK'lı sayısı 54 oldu. Aynı mahallelerde 14 el yapımı patlayıcıda imha edildi. Yeşilyurt Mahallesi'nde yapılan ev aramalarında ise 2 Kalaşnikof tüfek, tüfeklere ait 3 şarjör, 3 av tüfeği, 1 el bombası ele geçirildi.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS