Okul yolunda ölen Neşet karnesini göremedi 

Okul yolunda ölen Neşet karnesini göremedi 

Muğla'nın Seydikemer ilçesinde, arkadaşıyla birlikte motosikletle okula giderken geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden lise öğrencisi Neşet Aykut'un ilk dönem karnesi sırasına bırakıldı. 

Arkadaşının kullandığı motosikletin bir öğrenci servisiyle çarpışması sonucu yaşamını yitiren Seydikemer Anadolu Lisesi 11 / A sınıfı öğrencisi Neşet Aykut'un yakınları ve okul arkadaşları büyük üzüntü yaşadı. Aykut'un öğretmenleri tarafından hazırlanan ilk dönem karnesi sırasına bırakıldı. Aykut'un sınıf arkadaşları ise sırasına karanfil bıraktı ve arkadaşlarının fotoğrafını sınıftaki akıllı tahtaya yansıttı.  Aykut'un sınıf arkadaşı Erhan Akgüç, yaşadıkları üzüntüyü tarif etmenin imkansız olduğunu söyledi. Arkadaşlarının çevresinde sevilen birisi olduğunu belirten Akgüç, "Neşet'i kardeşimiz gibi bilirdik. Yarın karneyi mutlu bir şekilde öğretmenlerimizden almasını isterdik ama olmadı. Biz de onu yad etmek için sırasına bıraktık" dedi.  Neşet'i sırasında görememenin kendilerine üzüntü verdiğini kaydeden Ogün Tüfekçi ise, Neşet’in öğretmeler ve arkadaşları tarafından sevilen birisi olduğunu dile getirdi. Yarın hep beraber karne almayı çok istediklerini belirten Tüfekçi, Neşet'i kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını kaydetti.


 Olayın geçmişi  Dün meydana gelen kazada; Seydikemer Anadolu Lisesi 17 yaşındaki 11. sınıf öğrencisi Cemal Öztürk yönetimindeki motosiklet, Uğurlu Mahallesi Beşkavak Caddesi'nde Osman F. yönetimindeki minibüsle çarpışmış, kazada motosiklette bulunan Neşet Aykut hayatını kaybetmiş, sürücü Öztürk ise ağır yaralanmıştı. 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS