Okullar kaç gün tatil? Öğrenciler ne zamana kadar tatil yapacaklar?

Okullar kaç gün tatil? Öğrenciler ne zamana kadar tatil yapacaklar?

Corona virüs tedbirleri kapsamında Beştepe’deki toplantı sonrası okulların tatil ilan edilmesi kararı alınmıştı. Bu karar sonrası hem üniversiteler hem de ilk ve orta dereceli okullar tatil ilan edilmişti. Peki, okullar ne zamana kadar tatil olacak ve corona virüsü tatili kaç gün sürecek?

Okulların tatil ilan edilmesiyle birlikte milyonlarca öğrenci kritik süreci daha az riskli bir şekilde atlatmış olacak.  Peki, 16 Mart’ta başlayacak olan tatil kaç gün sürecek? İşte Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın Beştepe’deki toplantı sonrasında yaptığı o önemli açıklamalar…


OKULLAR NE ZAMANA KADAR TATİL?


İlk orta ve lise okulları 16 Mart’tan itibaren 1 hafta tatil edilecek. Ardından da uzaktan eğitim olacaktır.


ÜNİVERSİTELER KAÇ GÜN TATİL İLAN EDİLDİ?


Üniversitelerimizle ilgili 16 Mart tarihinden itibaren üniversitelerimiz 3 hafta tatil edilecektir.Son dakika... Okullar tatil mi? Üniversitelerde corona virüsü tatili kaç gün?


MAÇLAR SEYİRCİSİZ OYNANACAK


Etkinlikler uzmanların yaptığı tavsiyeler çerçevesinde spor müsabakaların nisan sonuna kadar seyircisiz oynanması karar alınmıştır.


Daha önce bakanımızın ad ifade ettiği gibi yurt dışından Türkiye’ye gelen vatandaşlarımızın kendilerini kontrol etmeleri büyük önem arz etmektedir. Bu süreci paniğe kapılmadan birlikte atlatma kabiliyetine sahibiz. Hayatımızda bir panik havası yaratmadan tedbirleri uygulamak suretiyle hep birlikte yürüteceğiz.


KAMU GÖREVLİLERİ İZİNSİZ YURT DIŞINA ÇIKAMAYACAK


Kamu görevlilerinin yurt dışına çıkışı izne tabi olacaktır. (Koronaviüs salgını) Bu süreci, el birliğiyle ne rehavete ne de paniğe kapılmadan, inşallah birlikte atlatma imkan ve kabiliyetine sahibiz.


(Kovid-19 salgını) Dünyadaki tabloya baktığınızda Türkiye'de alınan tedbirlerin etkili olduğunu görüyoruz.


23 MART’TAN SONRA EĞİTİM İNTERNET VE TELEVİZYONDAN OLACAK


Öğrenciler, 23 Mart'tan itibaren bir hafta süreyle evden internet ve televizyon kanalları üzerinden eğitimlerine devam edecekler.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS