Ara tatil kaç gün, okullar ne zaman açılacak, tatil hangi gün bitecek?

Ara tatil kaç gün, okullar ne zaman açılacak, tatil hangi gün bitecek?

Milyonlarca öğrenci ara tatil uygulaması ile ilk kez kasım ayında 1 haftalık tatile çıkmıştı. MEB ara tatil takviminde eğitimin farklı alanlarda devam edeceğini duyurarak etkinliklere katılmak isteyen öğrenciler için takvimi yayınlamıştı. Peki, okullar ne zaman açılacak, ara tatil ne zaman sona erecek?

Okulların açılacağı tarih ara tatil sonrası ders başı yapacak öğrencilerin tarafından araştırılmaya devam ediyor. MEB’in uygulamaya koyduğu yeni sistemle birlikte kasım ayında ilk kez tatil yapan öğrenciler sürecin sona ermesinin ardından yeniden okullarda olacak. Peki, ara tatil ne zaman bitecek?


Toplamda 9 gün sürece ilk ara tatil 16 Kasım 2019 Cumartesi günü başladı. Milli Eğitim Bakanlığı ara tatil etkinlikleri kapsamında farklı eğitimlerin dileyen öğrenciler için devam edeceği bilgisini paylaşmış ve tatil etkinlikleri ile ilgili detayları paylaşmıştı.


Milli Eğitim Bakanlığı “aratatil.meb.gov.tr” adresi üzerinden il il hangi etkinliklerin yapılacağını erişime açtı. İlk ara tatilde öğrencilerin tercihine sunulmak üzere hazırlanan etkinlik programı, "gezi", "sağlık doğa ve çevre", "bilgi ve teknoloji", "iletişim", "okuryazarlık", "sanatsal faaliyetler", "sportif faaliyetler", "araştırma ve gözlem", "oyun oynama ve bulmaca çözme", "sosyal sorumluluk", "günlük yaşam becerileri", "el sanatları", "bilim", "yardımlaşma", "kariyer planlama" ve "aile günü" olmak üzere 16 ana başlıktan oluşuyor.


ARA TATİL ETKİNLİK TAKVİMİ İÇİN TIKLAYINIZ…


OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?


Ara tatilin sona ermesinin ardından öğrenciler yeniden ders başı yapacaklar. MEB’in eğitim öğretim takvimi içerisinde aktardığı bilgilere göre ara tatil 24 Kasım 2019 Pazar günü sona erecek. Yani 25 Kasım 2019 Pazartesi günü öğrenciler eğitime kaldığı yerden devam edecekler.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS