hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Üniversite yerleştirme ve YKS 2020 tercih sonuçları ÖSYM sonuç adresinde ne zaman açıklanacak?

  Üniversite yerleştirme ve YKS 2020 tercih sonuçları ÖSYM sonuç adresinde ne zaman açıklanacak
  expand

  YKS tercih sonuçları ile ilgili ÖSYM Başkanı Halis Aygün’den son dakika açıklaması gelmişti. Aygün, onaylı Twitter adresi üzerinden yaptığı açıklamada sonuçların açıklanacağı tarihe ilişkin bilgileri paylaştı. İşte 2020 YKS sonuçları ile ilgili o açıklama ve üniversite yerleştirme sonuçlarının erişime açılacağı tarih aralığı…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  YKS tercih sonuçları ile ilgili beklenen resmi açıklama ÖSYM Başkanı Halis Aygün’den geldi. Aygün Twitter adresi üzerinden yaptığı açıklamada “Sevgili gençler,  heyecanlısınız, sizi anlıyorum ve heyecanınızı paylaşıyorum.  Ülkemizin yarınları olan sizler için tüm gücümüzle çalışıyoruz.  2020-YKS yerleştirme işlemlerinde kontroller devam ediyor. Önümüzdeki hafta içerisinde yerleştirme sonuçlarını açıklayacağız” ifadelerini kullandı.

  YKS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK 2020?

  ÖSYM Başkanı Halis Aygün’ün yaptığı açıklamada yer alan bilgilere göre sonuçlar 24 Ağustos 2020 Pazartesi günü ile 29 Ağustos 2020 Cumartesi günü arasında erişime açılacak.

  YKS YERLEŞTİRME SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLEBİLECEK?

  Yerleştirmeye ilişkin sonuçlar ÖSYM’nin sonuç sayfası olan “sonuç.osym.gov.tr” adresinden öğrenilebilecek. TC kimlik numarası ve şifresi ile sisteme giriş yapan adaylar erişime açılan sonuçlara buradan ulaşabilecekler. Yerleştirmenin hemen ardından da elektronik kayıt süreci başlayacak.

  ÖSYM SONUÇ SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ…

  ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN?

  YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 31 Ağustos-4 Eylül 2020'de, elektronik kayıtlar ise 29 Ağustos-2 Eylül 2020'de yapılacak.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow