Tarih açıklandı! KPSS 2020 lisans soruları, cevapları ne zaman yayınlanacak?

Tarih açıklandı! KPSS 2020 lisans soruları, cevapları ne zaman yayınlanacak?

KPSS soruları hafta sonu gerçekleştirilen Genel Kültür Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri sınavlarına katılan adaylar tarafından merakla beklenmeye devam ediyor. KPSS lisans soruları ve cevapları yayınlandığında adaylar kendi verdikleri cevapları kontrol ederek tahmini doğru ve yanlış sayılarına ulaşabilecekler. Peki, 2020 KPSS lisans soruları ve cevap anahtarı ne zaman açıklanacak?

KPSS 2020 lisan soruları için ÖSYM’den gelecek resmi açıklama beklenmeye devam ediyor. Kamu kurumlarında görev almak ve devlet memuru olmak isteyen binlerce adaylar geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Genel Kültür Genel Yetenek sınavı ile Eğitim Bilimleri sınavına katılmıştı. Peki, ÖSYM merakla beklenen açıklamayı ne zaman yapacak?

KPSS SORULARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Geçtiğimiz hafta sonu uyguladığımız KPSS Lisans Genel Yetenek Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri oturumları sorularını ve cevap anahtarını 12-13 Eylül tarihlerinde yapılacak KPSS Alan Bilgisi oturumları ile birlikte 14 Eylül Pazartesi günü yayımlayacağız" dedi.

KPSS 2020 LİSANS SORULARI VE CEVAPLARI NEREDE OLACAK?

Sorular ve cevaplar ÖSYM’nin AİS sayfası üzerinde sınava katılan adayların erişimine açık olarak yayınlanacak. Soruların diğer sınavlarda olduğu gibi yüzde 10’luk kısmınınsa herkese açık olarak yayınlanması bekleniyor.

AİS SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...

GENEL KÜLTÜR GENEL YETENEK SINAVI SORULARI NASILDI?

KPSS Lisans Genel Yetenek Genel Kültür sınavı soruları için adaylar 6 Eylül 2020 Pazar günü saat 10.15'te başlayan sınava katıldılar. Sınav süresi olarak adaylara 130 dakika süre tanındı.

EĞİTİM BİLİMLERİ SORULARI NE KADAR SÜRDÜ?

KPSS Eğitim Bilimleri sınavı ise 6 Eylül 2020 saat 14.45'te başladı. Toplam 100 dakika süren sınav 16.15'te sona erdi.

ADAYLAR AKILDA KALAN SORULARI SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTI

Sınava katılan adaylar zorlandıkları bazı soruları sınavın ardından sosyal medya hesabı üzerinden paylaşmıştı.

Bu sorulardan bazıları ise ise “Kur’an okuyan kız tablosu, kılıç hakkı, Atatürk’ün şerif takma adıyla girdiği savaş, tiftik keçisi, iltizam sistemi ve İstiklal yolu” soruları olmuştu.

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS genel yetenek genel kültür ve eğitim bilimleri sonuçları 22 Ekim’de erişime açılacak.

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebilecekler.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS