ÖSYM DGS tercih ücreti var mı? 2020 DGS tercihleri için son gün ne zaman?

ÖSYM DGS tercih ücreti var mı? 2020 DGS tercihleri için son gün ne zaman?

ÖSYM DGS tercih ücreti var mı? 2020 DGS tercihleri için son gün ne zaman?

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tercihleri ÖSYM tarafından bugün başlatıldı. 2020 DGS tercihleri sınava katılan adaylar tarafından ÖSYM AİS sayfası üzerinden gerçekleştirilebilecek. Peki, DGS 2020 tercihleri nasıl yapılır?

DGS tercih kılavuzu ve tercihlerin başlamasıyla ilgili ÖSYM’den beklenen açıklama geldi. Dün ilk bilgiyi ÖSYM Başkanı Halis Aygün vermişti. Bugünse Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin resmi internet adresi üzerinden yapılan açıklamada tercihlerin başladığı bilgisi paylaşıldı.

DGS TERCİHLERİNDE SON GÜN NE ZAMAN?

ÖSYM’den konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle: 2020-Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2020-DGS) tercih işlemleri, 25 Eylül-02 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

Tercih işlemleri 02 Ekim 2020 tarihinde saat 23:59’da sona erecektir. Adaylar, tercihlerini bireysel olarak ÖSYM’nin  https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak elektronik ortamda yapacaklardır.

Yerleştirme işleminde, 2020-DGS Başvuru kılavuzunda yer alan ilke ve kurallar uygulanacaktır. Adayların tercihlerini yapmadan önce ilgili kılavuzu dikkatlice incelemeleri ve tercih süresince yayımlanan tablolardan yararlanmaları gerekmektedir. DGS tercihleri içinse bir ücret ödenmeyecek.

2020 DGS TERCİH KILAVUZU YAYINLANDI

ÖSYM tarafından başlatılan tercih işlemlerinin hemen öncesinde kılavuz da erişime açıldı. Adaylar kılavuzdan faydalanarak tercihlerini yapabilecekler.

TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ…

TERCİHLER ÖSYM AİS SAYFASINDA

TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yapan kişiler bu sayfa üzerinden tercihlerini tamamlayabilecekler.

TERCİH YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ…