hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  ÖSYM EKPSS soruları ve cevapları ÖSYM AİS'te! EKPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?

  ÖSYM EKPSS soruları ve cevapları ÖSYM AİSte EKPSS sonuçları ne zaman açıklanacak
  expand

  EKPSS 2020 soruları ve cevapları 15 Kasım 2020 Pazar günü gerçekleştirilen sınava katılan adaylar tarafından araştırılmaya başlandı. Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’na katılan adaylar elde ettikleri puanlara göre önümüzdeki günlerde tercihlerini yapabilecekler. İşte 2020 EKPSS soruları, cevapları ve sonuçları ile ilgili tüm detaylar...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  EKPSS 2020 sınavının tamamlanmasının ardından sorular ve cevaplar için ÖSYM’den gelecek resmi açıklama beklenmeye başlanmıştı. ÖSYM'den soru ve cevap  açıklaması geldi.

  EKPSS SORULARI VE CEVAPLARI YAYINLANDI MI?

  ÖSYM'den yapılan açıklama şöyle: 15 Kasım 2020 tarihinde uygulanan 2020-Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavının (2020-EKPSS) Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarlarının % 10’u aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

  SORULARIN YÜZDE 10'U İÇİN TIKLAYINIZ...

  Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 16 Kasım 2020 tarihinde saat 15.45'ten itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.

  ÖSYM AİS İÇİN TIKLAYINIZ...

  EKPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  15 Kasım’da gerçekleştirilen sınavın sonuçları ise 17 Aralık 2020 günü erişime açılacak. Sonuçlar ÖSYM’nin sonuç sayfası olan “sonuc.osym.gov.tr” adresinden TC kimlik numarası ve şifre girilerek öğrenilebilecek. Sonuçlarının açıklanmasının hemen ardından da sonuçlara itiraz süreci başlayacak. Adaylar belirtilen süre içerisinde istedikleri takdirde sınav sonuçlarına itiraz edebilecekler.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow