Özbek kadını öldüren şüpheli: Buzda ayağım kayınca elim tetiğe gitti

Özbek kadını öldüren şüpheli: Buzda ayağım kayınca elim tetiğe gitti

Daha önce birlikte eğlendikleri Özbekistan uyruklu kadın kendisini içeri almayınca evinin dışından ateş açarak öldüren İbrahim Şakrak, "Dışarıda havaya ateş edecektim. Buzdan dolayı ayağım kaydı. Düşerken yanlışlıkla tetiğe bastım" diye kendini savundu.

Konya'da rastgele ateş açarak Özbekistan uyruklu Ranokhon Alıkhanova'nın ölümüne neden olan ve olaydan 2 gün sonra yakalanan İbrahim Şakrak ifadesinde, "Dışarıda havaya ateş edecektim. Buzdan dolayı ayağım kaydı. Düşerken yanlışlıkla tetiğe bastım" dedi.


Cinayet kurbanı Kader yanlış otobüse binmiş


Cinayet 5 Ocak'ta Meram'da Alavardı Mahallesinde gerçekleşti. İddiaya göre 39 yaşındaki İbrahim Şakrak ve Özbekistan uyruklu kadın arkadaşı 35 yaşındaki Ronakhon Alıkhanova'nın da aralarında bulunduğu 2'si kadın 5 kişi, Akhan Sokaktaki stüdyo dairede birlikte alkol almaya başladı. Bir süre sonra Şakrak, kız arkadaşı Alıkhanova'ya "Haydi başka bir eve gidelim. Orada eğlenelim"  diyerek evden çıkarmak istedi. Ronakhon Alıkhanova da Manavgat'tan gelen arkadaşı 31 yaşındaki Madina Gapparova ile bu duruma karşı çıkarak Şakrak'ı evden tek başına gönderdi.


Malatya'daki vahşi cinayetin sırrı çözüldü


Pencereden giren kurşunla öldü


İddiaya göre İbrahim Şakrak 1 saat sonra tekrar aynı adrese gelip telefonunu unuttuğunu söyleyerek içeriye girmek istedi. Ancak evdekiler Şakrak’ı içeriye almadı. Yine Alıkhanova'ya kendisiyle gelmesini isteyen Şakrak ile evdeki kadınlar arasında tartışma çıktı. Apartmanın kapısının önünde bulunan İbrahim Şakrak, belinden çıkardığı tabancayla apartmanın birinci katında bulunan daireye doğru rastgele ateş açtı. Açılan ateş sonucu koltukta oturan Ronakhon Alıkhanova pencereden giren ve başına isabet eden kurşunla ağır yaralandı. Genç kadının vurulduğunu öğrenen Şakrak ise olay yerinden kaçtı. Evdekilerin çağırdığı ambulansla Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan genç kadın burada yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı.


Kadın katilinden skandal savunma: Erkekliğime laf söyledi


Buzda ayağım kaydı elim tetiğe gitti


Cinayet Büro Amirliği ekipleri, olaydan sonra kaçan İbrahim Şakrak'ı Karatay ilçesindeki evinde yakalayarak gözaltına aldı. Çeşitli suçlardan 16 sabıkası olduğu öğrenilen Şakrak polise verdiği ifade de "Olay günü daha önceden tanıdığımız Özbekistanlı Ronakhon Alıkhanova ve arkadaşı Madina Gapparova'yı Manavgat'tan çağırdık. Ara sıra gelirler burada birlikte alkol alırdık. Ronakhon'ı ile dışarıya çıkmak istedim buna karşı çıktılar. Dışarıda havaya ateş edecektim. Buzdan dolayı ayağım kaydı. Düşerken yanlışlıkla tetiğe bastım" dedi.


Polisteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen İbrahim Şakrak tutuklanarak cezaevine gönderildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS