hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Papaz Kayalığı'nda bayrak operasyonu

  Papaz Kayalığında bayrak operasyonu
  expand

  Antalya'daki Papaz Kayalığı üzerinde bulunan yıpranmış Türk bayrağı, Kaya Tırmanışı İhtisas Kulübü'nün 2 saat süren operasyonuyla değiştirildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Muratpaşa İlçesi, Gençlik Mahallesi'nde, denizden 20 metre yükseklikteki Papaz Kayalığı üzerinde bulunan yıpranmış Türk bayrağı, vatandaşlar tarafından fark edildi. Çeşitli kurumlara bildirilmesine rağmen olduğu noktaya ulaşılamadığı için, bayrak uzun süre değiştirilemedi. Mahalle sakinlerinden Ayhan Özdoğan'ın yardım istediği KATİK Başkanı Hikmet Şeker ve ekibi, önce bölgede keşif yaptı. Kendilerine tırmanış rotası çizen ekip, öğle saatlerinde tırmanışa geçti. Zirveye ulaşan ekip, yıpranmış bayrağı indirip yeni bayrağı dikti. Direği de değiştirdi.

  Ekipte yer alan Hikmet Şeker, İbrahim Oğuz, Fatih Altunsoy ve Aydın Gündoğdu, inişe geçmeden önce özçekim yapmayı ihmal etmedi. Güvenlik önlemlerini alarak inişe geçen ekibi mahalle sakinleri ve tur teknelerindeki vatandaşlar alkışlayarak destekledi.

  Kayalığın çok dik olması nedeniyle profesyonel yardım almadan çıkılamayacağını belirten Hikmet Şeker, "Yaklaşık 2 saat süren çalışmanın ardından yenilediğimiz bayrağımızın her yıl bakımını gerçekleştireceğiz. Hem bayrağımızı yeniledik, hem de tırmanıcılar için yeni bir tırmanış rotası belirlemiş olduk" dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow